Hlavní navigace

Výsledky Pegas Nonwovens překonaly tržní i naše očekávání na všech frontách

24. 11. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Isifa.com
Výsledky hospodaření překonaly tržní i naše očekávání na všech frontách. Celková produkce přesáhla více jak 25 kt, čímž navázala na příznivý vývoj v první polovině roku.

Hlavní události

Výsledky hospodaření společnosti Pegas Nonwovens překonaly tržní i naše očekávání na všech frontách, když EBITDA vzrostla o 38 % a čistý zisk stoupl z 0,5 na 5,5 mil. EUR.

Západoevropské akcie by dnes měly zahájit smíšeně.

V Evropě se dnes pozornost investorů zaměří na německý a španělský HDP. Solidní ekonomickou důvěru by měl potvrdit i český konjunkturální průzkum. Z USA, kde je dnes Den díkůvzdání, investoři budou sledovat snad pouze údaje o počtu zkonzumovaných krocanů, který se podle průzkumu illinoiské univerzity pohybuje každoročně okolo 45 miliónu, a mohou tak usuzovat na náladu amerických spotřebitelů před zahájením pátečních velkých předvánočních nákupů. Zajímavou by mohla být i informace, zda nově zvolený americký prezident Donald Trump bude mít dnes k večeři také krůtu, která byla původně domestikována v Mexiku.

V USA do konce týdne již žádná společnost výsledky neoznámí. V Evropě pak budeme dnes sledovat oznámení francouzského výrobce luxusních alkoholických nápojů Remy Cointreau nebo německého strojírenského obra Thysenkrupp.

Société Générale dnes zvýšila doporučení na Držet pro akcie britské nadnárodní certifikační společnosti Intertek.

Obchodování na zámořských trzích

Americké trhy se včera udržely poblíž rekordních úrovních z předchozího dne. Index S&P 500 přidal mírných 0,1 % a zůstal tak těsně nad hranicí 2.200 bodů. Index Dow Jones Industrial rostl nepatrně více o 0,3 % a také se udržel nad svojí rekordní hranicí 19.000 bodů. Od větších zisků včera trhy brzdily špatné výsledky technologických gigantů, kdy HP v reakci na oznámené slabé výsledky ztratil 7 %. Méně šťastnou včera byla také farmaceutická společnost Eli Lilly, jejíž akcie klesly o 10,5 %. Malé a střední firmy pokračovaly v nastoupeném strmém trendu vzhůru, když jejich Russell 2000 index již čtrnáctým dnem v řadě rostl, včera o 0,6 %.

Japonský index Topix po jednodenní pauze dnes navázal na předchozí zisky a dosáhl nejvyšší úrovně od února, když desátý den v řadě rostl o 0,9 %. Celkový MSCI Asia Pacific index však mírně ztrácí 0,3 %, když jihokorejský Kospi po třech dnech zisků dnes klesá o 0,8 % a hongkongský Hang Seng oslabuje o 0,4 %.

skoleni_13_10

Pegas Nonwovens

Výsledky hospodaření překonaly tržní i naše očekávání na všech frontách. Celková produkce přesáhla více jak 25 kt, čímž navázala na příznivý vývoj v první polovině roku. Pokles tržeb byl ovlivněn nižšími cenami polymerů, ukazatel EBITDA podpořil kromě vyšší produkce i zisk z přecenění opčního plánu oproti loňské ztrátě. Na úrovni finančního výsledku sehrál významnou roli kurzový zisk ve výši 0,2 mil. EUR oproti ztrátě 1,5 mil. EUR v loňském třetím kvartálu. Na růstu čistého zisku se podílely i nižší úrokové náklady. Management potvrdil svůj celoroční výhled pro EBITDA na úrovni 43 až 49 mil. EUR, což se nám zdá být dosažitelné.

Výsledky vnímáme pozitivně, akcie by měly reagovat růstem. Podrobnější komentář zveřejníme v průběhu dopoledne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).