Hlavní navigace

Výsledky hospodaření NWR analytiky zklamaly

19. 11. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Společnost NWR zveřejnila výsledky hospodaření za třetí kvartál. Analytici je hodnotí negativně a odrazit by se měly i na ceně akcií.

Hlavní události

NWR zveřejnilo neuspokojivé výsledky hospodaření za třetí kvartál.

Philip Morris ČR zveřejnil provozní ukazatele za třetí kvartál, které byly v meziročním srovnání nepatrně lepší.

Ratingová agentura Standard & Poor’s potvrdila rating CME na stupni B se stabilním výhledem.

Západoevropské akciové indexy by měly zahájit dnešní seanci růstem.
Spojené státy dnes zveřejní pravidelné čtvrteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti a některé předstihové indikátory. V Evropě bude zajímavý zápis z posledního zasedání ECB.

Hospodářské výsledky dnes ráno zveřejnily společnosti ThyssenKrupp a Sodexo.

Analytici Société Générale zvýšili doporučení na koupit pro francouzského výrobce potravin a nápojů Danone.

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy během včerejší seance poměrně výrazně vzrostly. Index S&P 500 si polepšil o 1,6 %, technologický Nasdaq přidal 1,8 %. Dařilo se všem sektorům v čele s farmaceutickými společnostmi, jejichž akcie vzrostly o 2,0 % následované finančními tituly (+1,8 %). Trhy reagovaly na zápis z posledního zasedání Fedu, ve kterém zaznělo, že americká ekonomika je již natolik silná, aby bylo možné zvýšit úrokové sazby na nadcházejícím zasedání. Zároveň však naznačil, že by mělo jít jen o velmi pozvolné zpřísňování měnové politiky.

Na včerejší optimismus navázalo i dnešní obchodování v Asii. Téměř všechny hlavní indexy rostou o více jak jedno procento. Šenčenský index přidal dokonce více jak 3 %, australská burza si polepšila o 2,1 %.

skoleni_20_9

NWR

Společnost NWR zveřejnila výsledky hospodaření za třetí kvartál. Výsledky hospodaření hodnotíme negativně, když ziskovost nenaplnila naše očekávání kvůli výrazně vyšším administrativním nákladům i nákladům na prodej. Cena akcií by tak měla na zveřejněné údaje reagovat poklesem. Podrobnější komentář zveřejníme během dne.

Philip Morris ČR

Společnost Philip Morris ČR zveřejnila svoje provozní ukazatele za třetí kvartál. Tržby v tomto období meziročně klesly o 23 % na 2,939 mld. CZK, což bylo způsobeno především změnou provozního modelu ve výrobě. Hrubý zisk zaznamenal nárůst o 1,4 % na 1,462 mld. CZK, když se na tomto výsledku pozitivně projevil vývoj cen v České republice a na Slovensku. Za tři kvartály letošního roku pak dosáhl úrovně 3,9 mld. CZK, což představuje nárůst o 6,2 %. Odbyt se na obou trzích ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil. Trendy ve vývoji tržního podílu v obou zemích zůstávají stejné, tj. klesající podíl v České republice, naopak rostoucí na Slovensku. Provozní výsledky vnímáme lehce pozitivně, ceny akcií by mohly reagovat mírným růstem.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).