Hlavní navigace

Výsledková sezóna v Americe začíná

David Jelínek

Německo se dnes po otevření trhu nese v opačném duchu, než tomu bylo minulý týden v pátek a vrací se na hranici 8.000 bodů. Které akcie ho táhnou vzhůru?

Doba čtení: 1 minuta

Německo se dnes po otevření trhu nese v opačném duchu, než tomu bylo minulý týden v pátek a vrací se na hranici 8.000 bodů.  Jedněmi z největších tahounů německého indexu DAX jsou dnes společnosti BMW (+3,4 %); Munchener Ruck (+3,4 %); Allianz (+3,3 %), BASF (+3,3 %) a Bayer (+3,3 %), které dnes všechny přesáhly nárůstu o více jak tři procenta. Daří se ale i většině ostatním titulům z indexu DAX. Naopak se nedařilo akciím společností Commerzbank –1,3 % a ThyssenKrupp –0,5 %.

Dnes měl další proslov šéf ECB Mario Draghi, ale z jeho úst nezaznělo nic podstatného, co by výrazně zamávalo trhy. Po 16:00 SEČ index DAX prolomil hranici 8.000 bodů (+2,6 %), ale na této „magické hranici“ se opět zastavil.

Amerika navazuje na páteční nárůsty a kolem 16:00 SEČ se šplhá vzhůru k 1.650 bodům (+0,7 %). Dneškem oficiálně začíná v Americe výsledková sezóna a první společností, která bude po trhu reportovat své výsledky, bude Alcoa.

dan_z_prijmu

Daří se i drahým kovům, které kolem 16:00 SEČ vykazují následující čísla: zlato a stříbro +1,5 %, platina +2,5 % a nejvíce se dařilo palladiu, které si dnes připsalo necelé +3 %.

Pokud se trhy budou chovat tak, jak tomu bylo v posledních pár dnech, tedy jak na „houpačce“ nahoru-dolů, tak si klidně dokážu představit, že zítra můžeme čekat propady. Ovšem spíše bych se přikláněl k tomu, že DAX se bude nacházet kolem 8.000 bodů.

Našli jste v článku chybu?