Hlavní navigace

Výprodej v USA stáhl dolů i další zámořské burzy

12. 9. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Americké akciové indexy v pátek spadly až o 2,5 %. Již v předchozích dnech byly na trzích viditelné obavy, že po dvouměsíčním klidu se na burzy mohou vrátit větší výkyvy, což se na konci týdne vyplnilo.

Hlavní události

Dnes bez nových podnikových zpráv na domácím trhu.

Západoevropské akcie by měly v úvodu týdne navázat na propad zámořských burz poklesem nejméně o procento.

Dnes nebudou zveřejněny žádné klíčové makroekonomické ukazatele, pozornost investorů bude upřena na vystoupení několika zástupců Fedu. Ve zbytku týdne bude zajímavá například srpnová inflace na obou stranách Atlantiku nebo americké maloobchodní tržby.

Analytici Société Générale v pátek zvedli doporučení pro akcie polského těžaře uhlí JSW z „držet“ na „koupit“.

dan_z_prijmu

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy v pátek spadly až o 2,5 %. Již v předchozích dnech byly na trzích viditelné obavy, že po dvouměsíčním klidu se na burzy mohou vrátit větší výkyvy, což se na konci týdne vyplnilo. Jednalo se o první větší pohyb hlavních indexů po více než 40 dnech. Na pátečním propadu se podílely všechny sektory. Pod nejmenším prodejním tlakem byly finanční tituly, kterým pomáhají vyhlídky možného zvýšení úrokových sazeb.

Noční obchodování na asijských trzích také přineslo výprodej, když většina indexů spadla o 1,5 3 % a ještě o něco více odepsal hongkongský HSCEI. Vedle pochyb o účinnosti globální měnové politiky se na tom podepsal i pokles cen komodit. Mezi největší propadáky dnes patřily akcie jihokorejského výrobce elektroniky Samsung (-7 %) kvůli technickým problémům modelu Note 7.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).