Hlavní navigace

Názor k článku Výpověď ze strany zaměstnance: Jak dát správně výpověď v práci? od Vít Šesták (v6ak) - Existuje i menší kalibr. Zaměstnanec do práce formálně...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 11. 2019 18:16

  Vít Šesták (v6ak)

  Existuje i menší kalibr. Zaměstnanec do práce formálně chodí a pracuje, ale dělá vše, co je v jeho silách, aby očividně přinesl minimální užitek, a zaměstnavatel ho nechtěl platit. Pak se na předčasném ukončení pracovního poměru dohodne snadno. Pro zaměstnavatele to bude jen úleva.

  Tak či tak, má to pro zaměstnance svá „ale“. Nechám stranou svědomí (to si musí každý zvážit sám) a soudní spor (otázkou je, jak moc je to prakticky postižitelné), jsou tu pořád další podstatné věci:

  1. Reputace. Budoucí zaměstnavatel se na vás může zeptat vašeho předchozího zaměstnavatele. A i pokud už práci máte, může vás to dohnat při příští změně. Ta může s trochou smůly během zkušebky přijít kdykoli. Zrovna nedávno agenturu, která dělala můj background check pro mého nového zaměstnavatele, zajímali poslední tři zaměstnavatelé za posledních pět let.
  2. Zavřete si nejspíš dveře zpátky. Někomu to možná nevadí a ví, že nechce zpátky. Znám ale i lidi, kteří si to dříve či později rozmysleli a vrátili se. Někteří se vrátili po změně situace ve firmě nebo na jiné místo. Je lepší neříkat „nikdy“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).