Hlavní navigace

Názor k článku Vyplatí se investovat na pražské burze? od Trader - bože takhle je to vždycky, nalákat lidi v...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 10. 2004 12:10

  Trader (neregistrovaný)
  bože takhle je to vždycky, nalákat lidi v okamžiku, kdy trhy už hodně vyrostly aby utratili své penízky za něco co v budoucnu spíše poklesne. No novinářům je to asi jedno. Mně sice taky (neboť investování nedělám, pouze krátkodobé obchody), ale ti lidé budou plakat - i když to bude jejich hloupost, že se nechali nabulit.

  Takže pro novináře: Vámi uváděný argument je scestný - to že se něco stalo minulý rok neznamená, že se to stane i v budoucnu (jenom se např. podívejte na růst indexů v Americe v letech 1999 -2000 a jak to dopadlo) Možná to by mělo být zmiňováno a na to by mělo být upozorňováno v každém článku , který láka na investice. Podle některých optimistických studií bude prý americkým akciovým indexům trvat zhruba ještě 20 let než se dostanou tam co už byly a případně udělaly daná maxima - to je upozornění pro dlouhodobé investory !

  Proč jste články , založené na výše uvedené argumentaci o budoucím růstu, o investování do českých akcií nepsali před 2 lety kdy byly akcie dost nízko? To by jste byl guru, ale teď už je to pouze snaha dělat bublinu větší a větší dokud nepraskne. Toliko má připomínka.


  takže hrr do českých akcií :-)))))))
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).