Hlavní navigace

Názory k článku Vymáhání výživného: jak postupovat, když bývalý partner neplatí alimenty?

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 10. 2020 9:22

  bez přezdívky

  Koukám že když chce ženská peníze, tak to jim jdou právníci i systém pěkně na ruku. Ale když mají dát děti do péče svému ex, tak to nějak drhne a drhne.
  P.S.: A navíc je zde diskriminace mužů v tom že soudy většinou vyhrají ženy!!!

 • 23. 10. 2020 15:01

  bez přezdívky

  Tato otázka je vždy problematická. Pokud bývalá půjčuje děti v dohodnutých termínech je dobre řádně platit i výživné. Jinak vždy bych čekal 4 měsíce (nebo predžalobní výzvu)a pak zaplatil celou dlužnou částku. Ideálně před skončením čtyřměsíční lhůty. Jde o to též "vycukat" bývalou.Nutné si pohlídat tu lhůtu. Pokud si vezme advokáta zase jí to něco stojí a to jde. Zažil jsem to sám a nevěřím soudům. Musíte být nad věcí a zákon na vás nemůže.

 • 7. 11. 2020 10:30

  bez přezdívky

  Výše alimentů se odvíjí především od majetkových a příjmových možností plátce. Jinak řečeno: vezmou všechno, co najdou. Proto každý rozumný budoucí povinný (= otec dítěte) své majetky a příjmy schová hned při prvním signálu, že se na něj chystají. Budoucí oprávněná (matka) už to jistě udělala předtím, aby jako „chudinka“ mohla požadovat doplacení na „stejnou životní úroveň“ svoji a dítěte. Když u otce nic nenajde ani exekutor, může už po pár letech žádat o zastavení exekucí pro jejich zjevnou bezúspěšnost a nepřiměřenou délku. Předtím je třeba požádat o spojení všech exekucí, aby se snížily náklady exekutora. U nezletilých zastoupených advokátem je třeba exekuci nějak zpochybnit, čímž se exekuční řízení stane sporným. Pak požádat soud, aby určil nezletilým pro střet zájmů mezi rodiči kolizního opatrovníka, který je bude zastupovat místo advokáta, ale bezplatně. Tím se podstatně sníží náklady na advokáta. Pokud je otec v evidenci ÚP a plní si tam své povinnosti, zpravidla policie neplacení k soudu ani nedá. Pro případ, že ano, stačí platit drobnou částku přiměřenou situaci plátce. Poprvé vyfásne nejvýš podmínku. Vymáhání výživného se pak může matce pořádně nevyplatit. Když advokát, exekutor a soud zjistí, že u povinného by neuspěli, často začnou své náklady vymáhat na ní.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).