Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Výhodnější nemocenská: proplácet se budou i první tři dny. Projděte si detaily od Martin Luther - Dovolil jsem si překopírovat údaje ze zdejšího serveru...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 30. 1. 2019 11:32

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Dovolil jsem si překopírovat údaje ze zdejšího serveru Měšec o délce a výši vyplácené Nemocenské v některých státech EU.
  Délka výplaty mzdy nebo nemocenského zaměstnavatelem se pohybuje od několika dní až po rok (např. Německo 6 týdnů, Rakousko 6–12 týdnů, Nizozemí dokonce celý rok). V Řecku a Švédsku pobírají zaměstnanci rozdíl mezi nemocenským a mzdou od svého zaměstnavatele. Upozornění, údaje jsou již několik roků staré. Ale +- stále odpovídají skutečnému stavu.

  Mzda náleží zaměstnancům např. ve výši:
  100 % – Německo, Rakousko, Lucembursko
  80 % – Švédsko
  70 % – Nizozemí
  50 % – Finsko

  Lidé v ČR, které znám ze své rodiny či blízkého okolí prakticky nemarodí. Přechází nemoci, léčí se po večerech či víkendu a nedovolí si jít na nemocenskou, za kterou by dostali zhruba polovinu své mzdy či platu. Proto mně dlouho nadzvedávají komentáře například HK ČR. Mimochodem se včera pěkně pan prezident HK Ing. Dlouhý odkopal. Nepřidal by Ukrajincům na mzdě, přitom zde dosud pro ně nejvíce loboval. Od kovaného nomenklaturního komunisty uvedené komentáře ve prospěch HK jde o zajímavé názory.

 • 30. 1. 2019 11:59

  L. (neregistrovaný) ---.144.230.94.awnet.cz

  A teď otázka za deset bodů: Kde se tyhle peníze na doplácení do plné mzdy berou?

 • 30. 1. 2019 12:14

  pepa (neregistrovaný) ---.nat.epc.tmcz.cz

  Státy jižní Evropy si půjčí od států severní Evropy s tím, že doufají, že dluh nikdy nesplatí.
  Státy severní Evropy peníze berou z úroků peněz, co půjčili jižním státům.
  Je to samozřejmě nadsázka.....

 • 31. 1. 2019 9:46

  Eva (neregistrovaný) 195.81.229.---

  Přesně jak říkáte, lidé přechází nemoci. V článku je také vidět, že je lidí na nemocenské čím dál méně, nikdo se ale nepozastavuje nad tím, jak se protáhla doba marodění.. Na každou přecházenou nemoc časem dojde a o to je to potom horší, člověk zůstane na neschopence mnohem déle, než kdyby se vyléčil hned během prvního týdne (kdy je mimo jiné obvykle také nakažlivý..) Dle mého názoru jsou alespoň ty první 3-4 dny stěžejní.

 • 31. 1. 2019 11:48

  L. (neregistrovaný) ---.144.230.94.awnet.cz

  A to že se protáhla doba marodění berete odkud? Ze statistiky (pro J. Nováka: uvedené v článku) jasně vyplývá, že celková doba neschopností se zkrátila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).