Hlavní navigace

Názor k článku Výhodnější nemocenská: proplácet se budou i první tři dny. Projděte si detaily od Martin Luther - Dovolil jsem si překopírovat údaje ze zdejšího serveru...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 30. 1. 2019 11:32

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.96.---

  Dovolil jsem si překopírovat údaje ze zdejšího serveru Měšec o délce a výši vyplácené Nemocenské v některých státech EU.
  Délka výplaty mzdy nebo nemocenského zaměstnavatelem se pohybuje od několika dní až po rok (např. Německo 6 týdnů, Rakousko 6–12 týdnů, Nizozemí dokonce celý rok). V Řecku a Švédsku pobírají zaměstnanci rozdíl mezi nemocenským a mzdou od svého zaměstnavatele. Upozornění, údaje jsou již několik roků staré. Ale +- stále odpovídají skutečnému stavu.

  Mzda náleží zaměstnancům např. ve výši:
  100 % – Německo, Rakousko, Lucembursko
  80 % – Švédsko
  70 % – Nizozemí
  50 % – Finsko

  Lidé v ČR, které znám ze své rodiny či blízkého okolí prakticky nemarodí. Přechází nemoci, léčí se po večerech či víkendu a nedovolí si jít na nemocenskou, za kterou by dostali zhruba polovinu své mzdy či platu. Proto mně dlouho nadzvedávají komentáře například HK ČR. Mimochodem se včera pěkně pan prezident HK Ing. Dlouhý odkopal. Nepřidal by Ukrajincům na mzdě, přitom zde dosud pro ně nejvíce loboval. Od kovaného nomenklaturního komunisty uvedené komentáře ve prospěch HK jde o zajímavé názory.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).