Hlavní navigace

Názor k článku Mega recenze: Vyberte si "bankovní účet zadarmo" na míru od Patrik Chrz - Každý účet se zkrátka hodí pro něco. Např....

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 6. 2013 19:29

  Patrik Chrz

  Každý účet se zkrátka hodí pro něco. Např. ta "Maestro bez CVC kódu" je jedním z důvodů, proč bych o účtu uvažoval. Jde o tzv. "EC karte", ideální na výlety do Německa a Rakouska, kde mimo turistické oblasti je problém jakoukoliv jinou kartou zaplatit, než právě EC Karte. Kdyby ji vydávala nějaká banka u nás zdarma, hned po ní skočím.

  Převody mimo EU jsou drahé i u nás a v Německu ještě dražší (pravděpodobně si tím banky kompenzují ušlý zisk z přeshraničních transakcí v rámci EU, na kterých směly dříve vydělávat, dnes je však musí poskytovat za stejných podmínek, jako vnitrostátní převody. Možná nás to se zavedením eura bude čekat také.

  Zkrátka VR Bank Zittau je výhodná pro ty, kdo nemají v Německu alespoň korespondenční adresu a/nebo nemají příjem alespoň cca 1000 EUR, aby si mohli založit účet u některé z internetových nízkonákladových/bez­platných bank. Pro oboustranný provoz je ideální.

  Samozřejmě při převládajícím jednom směru (např. platby z ČR do zahraničí), kdy stejně musí klient měnit peníze, jsou výhodnější devizovky, např. Easychange.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).