Hlavní navigace

Vstup do nového týdne byl na asijských trzích vybarven do ruda

Miroslav Adamkovič

Investoři reagovali na nepříznivá čínská makrodata. Největší ztráty zaznamenávají podobně jako v pátek japonské indexy, kde už nepomáhá ani slabý jen.

Doba čtení: 1 minuta

Hlavní události

       Erste zítra oznámí výsledky za Q2 13

       Evropské burzy by měly otevřít růstem

       V 16h vyjde statistika probíhajících prodejů domů v USA

       Výsledková sezóna v Evropě dnes pokračuje například čísly od JCDecaux, Danone, Ryanair, TNT Express nebo Reckitt Benckiser. Z amerických firem dnes oznamují výsledky například Wynn Resorts, Eastman Chemical nebo Anadarko

       Analytici Société Générale snížili doporučení pro akcie turecké Akbank na Prodat

dan_z_prijmu

Obchodování na zámořských trzích

Minulý týden uzavřely americké burzy mírným růstem. Kavárenský řetězec Starbucks si po výsledcích polepšil o více než 7 %. Internetové knihkupectví Amazon se po příznivém doporučení vyšplhalo na historické maximum (+2,8 %), ačkoli den předtím oznámilo nečekanou ztrátu. Nedařilo se naopak cestovnímu serveru Expedia (-27 %) ani herní společnosti Zynga (-14 %), která se vzdala plánů na vstup trh s hazardními hrami.

Vstup do nového týdne byl na asijských trzích vybarven do ruda. Investoři reagovali na nepříznivá čínská makrodata. Největší ztráty zaznamenávají podobně jako v pátek japonské indexy, kde už nepomáhá ani slabý jen. Toyota odepsala přes 4 % stejně jako obří banka Mitsubishi UFJ, zatímco další automobilka Nissan klesla o 5 %. Korejská stavební firma Hyundai Development propadla o 11 %.

Našli jste v článku chybu?