Hlavní navigace

Vlažný výhled Applu a pokles cen ropy táhnou trhy dolů napříč regiony

26. 10. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa.com
Americké akcie včera klesly z dvoutýdenního maxima v reakci na slabší indexy spotřebitelské důvěry a smíšené firemní výsledky.

Hlavní události

Dnes bez zpráv z českého akciového trhu.

Západoevropské akcie dnes zahájí smíšeně.

Investoři dnes budou sledovat ukazatele velkoobchodních zásob a prodejů residenčních nemovitostí za září. V Evropě pak budou zřejmě nejsledovanější francouzské a německé indexy spotřebitelské důvěry.

V USA dnes bude pozornost investorů upřena na výsledky známých značek jako Coca-Cola, Boeing nebo Tesla Motors. Z technologického sektoru budou oznamovat Comcast, Western Digital, Texas Instruments a Garmin. V Evropě dnes budou po včerejším Novartisu pokračovat v oznamování výsledků farmaceutické společnosti Bayer a GSK. Z dalších významných korporací to pak budou Airbus, Peugeot, Heineken a z finančního sektoru se dočkáme výsledků Banco Santander, Nordea Bank. Asijské trhy se dnes dočkají výsledků Bank of China, Nintendo nebo Posco.

skoleni_29_6

Obchodování na zámořských trzích

Americké akcie včera klesly z dvoutýdenního maxima v reakci na slabší indexy spotřebitelské důvěry a smíšené firemní výsledky. Optimismus z dobrých zpráv od Procter & Gamble nebo United Technologies byl zastíněn snížením celoročních odhadů industriálních gigantů jako Caterpillar, Whirlpool nebo 3M. Zklamání z prvního poklesu prodejů od 2001 poslalo v prodlouženém obchodování cenu akcií Applu o 3,1 % dolů. Náladě trhů a indexu S&P 500 (-0,4 %) nepomohla ani cena ropy, která po prohlášení Iráku a spekulacích o ruské těžbě klesla pod 50 USD/b.

Asie navázala na červenou nit z USA a především energetické tituly ji dnes táhnou dolu v reakci na pokles cen ropy a nevýrazné firemní výsledky v USA. MSCI Asia index dnes ztrácí kolem 0,5 %, když ropa klesla na třítýdenní minimum a Apple vykázal 17% pokles prodejů ve svém hlavním růstovém motoru – Číně. Asijskopacifické indexy klesají napříč regionem, když australské a jihokorejské trhy ztrácí nejvíce za posledních šest týdnů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).