Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Vícenásobné pojištění. Jak se plní, když jste pojištěni vícekrát na to samé? od roman - Platím si jedno staré úrazovko, které kvůli nízkým...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 8. 9. 2017 9:31

  roman (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

  Platím si jedno staré úrazovko, které kvůli nízkým platbám nechám doběhnout. Dále mám hlavní životko, které kryje i úraz. A pak nějaké úrazové pojištění mám i k povinnému ručení. Takže platím celkem tři pojistky s krytím úrazu a kdybych třeba s autem třeba někde do škarpy a zranil se, tak dostanu jen jedno plnění na které se ty tři pojistky složí??

 • 8. 9. 2017 10:04

  Petr Dufek

  ne - v případě úrazového a životního pojištění se jedná o pojištění obnosové.

  V tomto případě dostanete plnění od všech pojišťoven v rozsahu pojistných podmínek. Pojistné plnění od všech pojišťoven se bude sčítat.

 • 8. 9. 2017 16:55

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) 194.213.53.---

  Já jsem si platil životko, a když měla pojišťovna plnit pár set tisíc Kč, tak raději ukončila smlouvu a řekla sudte se. Což se v okamžiku, kdy roky biojujete v nemocnicích o existenci - určitě dělá fajn. Takže s plněním je to jednoduché, pojišťovny prostě neplní ani kdyby měly, a spoléhají na to, že většina lidí se soudit nepůjde.

  Jednalo se o pojišťovnu Aviva, nyní součást MetLife.

  Takže až se vám něco stane, kdy skutečně budete potřebovat podporu, s velkou pravděpodobností nedostanete nic, ani když jste kryti.

  Já jsem nakonec po letech udělal jen to, že jsem příběh Aviva (nyní MetLife) popsal na internetu, abych varoval.