Hlavní navigace

Názor k článku Více peněz na děti. Rodičovský příspěvek vzroste minimálně o 40 tisíc od qwertz - Rodičovskou dovolenou mít nebudete. Jedná se jen o...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 3. 10. 2018 19:33

    qwertz (neregistrovaný) 85.17.24.---

    Rodičovskou dovolenou mít nebudete. Jedná se jen o "neplacené volno" od vašeho zaměstnavatele, které vám musí ze zákona poskytnout. Jestliže jste na úřadu práce a tedy nezaměstnaná, rodičovskou dovolenou čerpat nebudete - k čemu byste ji taky potřebovala...?

    Na co máte nárok je rodičovský příspěvek 260.000 od státu (ČSSZ), který dostane každý rodič (jeden z dvojice), kdo o to požádá. Protože jste nezaměstnaná, nebudete si ale moci zvolit rychlost čerpání, a měsíčně můžete čerpat 7600 po dobu 3 let. Pokud je zaměstnán váš manžel, lze rodičovský příspěvek spočítat z jeho mzdy a čerpat rychleji. Za osoby na rodičovské dovolené, osoby pobírající rodičovský příspěvek a osoby trvale pečující o dítě do 15 let hradí zdravotní pojištění stát, tzn. i když nebudete na rodičovské, po dobu čerpání příspěvku, či po dobu bez práce a současně péče o dítě, pojištění by měl hradit stát.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).