Hlavní navigace

Většina asijských burz zakončila druhé čtvrtletí růstem

30. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Isifa.com
Dnes bez nových důležitých zpráv na domácím akciovém trhu. Západoevropské akcie by dnes měly otevřít v blízkosti včerejšího závěru.

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zveřejněna například červnová inflace v eurozóně, v USA pak týdenní údaje z trhu práce.

Tip do článku - účto fakturace duben

Obchodování na zámořských trzích

Americké burzy včera navázaly na úterní zotavení a ustupující obavy z dopadů Brexitu zvedly hlavní indexy skoro o 2 %. Zatímco v západní Evropě tentokrát táhly růst především akcie energetických a těžebních firem, v USA se opět nejvíce dařilo finančním titulům. V zisku ale byly i všechny ostatní sektory. Zaujaly také akcie aerolinek, které se vzpamatovaly z úterních poklesů způsobených teroristickým útokem na istanbulském letišti.

Noční obchodování na asijských akciových trzích se také neslo v pozitivním duchu, na některých burzách se ale již růst prakticky zastavil. To je dnes mimo jiné případ japonských indexů, které neudržely své zisky z úvodu seance. Více než procentní růst naopak zaznamenaly indexy v Hong Kongu. Končící druhé čtvrtletí tak bylo vesměs ve znamení poklesu, když japonské akcie v Q2 odepsaly asi 7 %, čínské indexy ale jen několik procent. Ve více než 6% zisku naopak ve druhém kvartálu byl indický index Sensex.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).