Hlavní navigace

Názor k článku Desetník: Velký třesk datových stránek a platebního styku od anonym - proč to dělat jednoduše, když to jde složitě,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 11. 11. 2009 9:10

  anonymní
  proč to dělat jednoduše, když to jde složitě, že?
  V zákoně mělo být zakotveno, že pokud ten, kdo datovou schránku musí mít a nemá pro to vybavení, stát mu ji uhradí a bude hradit i provoz kolem (např. telefoní linku).
  K tomu ADSL: když se na Měšci diskutuovalo o internetovém bankovnictví, tak jsem uváděl právě to, že mnozí občané nemají comp, nepotřebují jej a někde ani není ADSL či Wifi. Tenkrát byli všichni chytří, že připojení k netu je na každé díře a že se samozřejmě počítač vyplatí i kvůli 2 položkám v měsíci. Případně že si mohu zajet do Prahy do obchodních center, kde je Wifina zadara. Já s tím samozřejmě nesouhlasil, tady je další důkaz, že ne všude internet funguje a že každý musí mít comp. U podnikatelů je situace samozřejmě jiná, ti mají i na to, co v podnikání vůbec nepotřebují. Ale počítač a Internet je jinak dobrá hračka nejen pro děti.

  Co se týče "zlevnění", bude to asi pravý opak. Za doručení do datové schránky se sice neplatí 30 Kč poště, ale platí se někomu jinému. Dokument je v datové schránce uložen omezenou dobu, papírové vydání vydrží mnohem déle, pokud zrovna nevyhoříte. Každý, ať už podnikatel nebo státní správa si dokument stejně bude muset vytisknout. A pokud budete chtít s dokumentem někde operovat, tak za jeho oficiální vytištění s elektronickým podpisem zaplatíte majlant, tudíž se nákladná byrokratická mašinérie přesouvá jen na někoho jiného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).