Hlavní navigace

Názor k článku Velký reality test kurzů platebních karet 2014 od dalich . - BTW, o AmEx Green/Blue jsem v Brightonu (UK)...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 1. 8. 2014 11:04

    dalich .

    BTW, o AmEx Green/Blue jsem v Brightonu (UK) žádal 3x. Když už jsem se komplikovaně přenesl přes nutnost ověření dokladu totožnosti, který v ČR nikdo neumí právně ověřit, tak všechno skončilo na požadavku bankovní záruky ze strany AmEx. V ČR se bankovní záruka poskytuje hlavně podnikajícím osobám. Moje hlavní banka ji ani neumí, jinou bych ukecal, ale platit ročně min 5000 Kč, jen "za to, že je", plus ten AmEx, je fakt blbost. Nehledě na to, že AmExu jsem nebyl schopen vysvětlt, proč jim dokládám výpisy z českého účtu a platit závazky v eurech chci z německého. Trvali na tom, že své pohledávky budu platit z toho účtu, ze kterého jim dokládám historii. Tak určitě, 300 Kč za platbu každý měsíc, proč ne :-) Ne, AmEx není pro Čechy. Ta karta je pro nás nepoužitelná.

    A třešinka na dortu. AmEx Europe má poplatky 1:1, tj. 100 USD nebo 100 EUR, 5 USD nebo 5 EUR, oni to nerozlišují. A to se "fakt vyplatí" :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).