Hlavní navigace

Názor k článku Velký reality test kurzů platebních karet 2014 od dalich . - Na obranu obchodníků, přiznejme si, že když někam...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 7. 2014 19:05

    dalich .

    Na obranu obchodníků, přiznejme si, že když někam napochoduje chlapík, který rozvine složku z 30 kartami a chce každé zboží zaplatit odděleně různými kartami, tak to spolehlivě rozhodí i pokladní v Kauflandu. Prostě "je to divné" a pak jsou lidé nedůvěřiví. Nedivil jsem se jim.

    Třeba s Gruzíncem, Polákem, Rusem, Turkem či Ukrajincem se bez problémů domluvíte. Popíšete mu situaci, popovídáte si o politice, zanadáváte si společně na zlé lidi i na banky, dáte mu bolestné za zabitý čas a test je hotový. Směrem na západ je ale jiná mentalita a mj. odlišné poplatky, které obchodnící platí. Nejsou sice vysoké, ale mají třeba minimální poplatek za transakci, který musí zaplatit. Tam se test dělá těžce i na čerpacích stanicích velkých řetězců, natož v malých krámcích. V Tescu v Londýně jsem skončil po čtvrté transakci. Slušně, ale nekompromisně mě vyvedla ochranka se slovy, že se moc omlouvají, ale to, co dělám, není standardní nákup zboží a že nashle.

    Bezbolestná cesta vede přes bankomaty. Ale i ta má úskalí: poplatky, úroky a hlavně - některé banky mají u ATM jiný proces zúčtování a jiné kurzy. Nepatrně, ale přece jen jiné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).