Hlavní navigace

Názor k článku Velký reality test kurzů platebních karet 2014 od Patrik Chrz - Banky plíživě zhoršují podmínky co se konverzních kurzů...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 7. 2014 9:32

    Patrik Chrz

    Banky plíživě zhoršují podmínky co se konverzních kurzů týče a jediné co s tím mohou klienti dělat, je vozit opět hotovost. Možná, že když se takto budou chovat hromadně, banky zhoršování podmínek alespoň zastaví, pokud ne přímo zvrátí.

    Když můžu v arabské směnárně koupit eura se spreadem 6-7 haléřů (minulý týden jsem kupova euro za 27,46 a 27,47 při výkupním kurzu 27,40), tak celkem nemá smysl používat kartu s dvacetinásobným!! spreadem. Takže minimálně v eurzóně už opět platím výhradně hotově. Ono to leckde ani jinak nejde, o víkendu jsme byli s kamarády na výletě a ubytování (pension) a nákupy (Kaufland, Lidl) jinak než hotově zaplatit nešly. Super a hypermarkety u hranic sice již začínají karty brát, ale ve vnitrozemí stejně nezaplatíte jinak než německo-rakouským trucstandardem EC Karta (GiroCard).

    Měli jsme s sebou tedy jednu Cetelku (škoda, že se platí za vedení, jinak bych si ji také pořídil), tak jsem zvědavý na výsledný kurz, jestli bude lepší než výměna hotovosti. Každopádně jsme kartou mohli zaplatit pouze benzín a vstupné do parku (Holiday, Tripsdrill), takže bez hotovosti bychom se stejně neobešli.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).