Hlavní navigace

Názor k článku Vdovský důchod v příkladech: Jak se počítá a kdy ho získáte déle jak na rok? od Karel - Nám na úřadě opakovaně tvrdili, že babička nemá...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 2. 7. 2018 16:12

    Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Nám na úřadě opakovaně tvrdili, že babička nemá nárok na "bezmocnost", protože žije ve společné domácnosti s mojí maminkou (její dcerou), která se o ní stará. I jsme to hledali na internetu a úřednice stále neoblomně tvrdila, že žádost nemá smysl ani podávat, že opravdu tam ten nárok nebude, přestože babička měla přiznaný druhý stupeň závislosti. Že nárok vznike až ve chvíli, kdy si babička bude muset platit někoho kdo s ní nežije ve společné domácnosti, například pečovatelku nebo dovoz jídla. Teď už víme, že je to kravina. Ale roky jsme to těm úřednicím ze sociálky věřili.

    Takže já osobně radím tam prostě jít a trvat na tom, že tu žádost podáte. Tak jsme to udělali my a babička ten příspěvek dostala, navzdory ujišťování úřednic, že nedostane. Nevím, zda to dělají ze zlé vůle nebo z neschopnosti, ale prostě vám tam občas lžou. Zkusit podat žádost a uvidí se. V tomhle konkrétním případě to asi nevyjde, ale obecně si na svém doporučení trvám: nevěřit úředníkům u okénka.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).