Hlavní navigace

Názor k článku Vdovský důchod v příkladech: Jak se počítá a kdy ho získáte déle jak na rok? od xenie II. - ;-) KJ alias "to je jedno", to co...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 6. 2018 13:13

    xenie II. (neregistrovaný) 89.29.49.---

    ;-) KJ alias "to je jedno", to co vám přijde, je vaše věc. Moje věc je zase, že nespatřuji žádný důvod pro výplatu nadstandardního důchodu ovdovělým. Když jsme pracovali stejně, důchod si zasloužíme stejný. Kromě toho lidé žijící v manželství jsou právě těmi, kteří mají významně lepší podmínky si našetřit nebo budovat kariéru a tím i vyšší plat.
    Vaše rada je cílená zlomyslnost nebo máte problém s počty? Ale když mi radíte, tak si dovolím na revanš vám také poradit, abyste se vžila do role mladé ženy, matky dětí, která ze dne na den zůstane sama s dětmi. V lepším případě alespoň se svým příjmem, v horším bez něj. A pak to takto "tluče" až do důchodu. Pokud si myslíte, že jde o závist, málo jste prožila. Vaši lítost si strčte za klobouk, třeba se vám sejde až ovdovíte. Je to ode mne vědomá krutost, ale to, co jste napsala vy, není o nic míň kruté a sobecké.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).