Hlavní navigace

Názor k článku Vdovský důchod v příkladech: Jak se počítá a kdy ho získáte déle jak na rok? od Pája - Důchod i po prvním roce zůstává, jedna z...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 22. 6. 2018 9:03

    Pája (neregistrovaný) ---.i2net.cz

    Důchod i po prvním roce zůstává, jedna z podmínek je
    - dosažení alespoň věku o 4 roky nižšího, než činí důchodový věk stanovený podle § 32 ZDP pro muže stejného data narození nebo důchodového věku, je-li důchodový věk nižší.
    Myslím si, že toto je nepochopitelná a diskriminační podmínka. Proč by měl někdo pobírat půlku důchodu bývá to i (7.000 až 9.000 tisíc) po zemřelém manželovi, manželce, několik let než půjde sám do starobního důchodu a teprve potom se tento důchod krátí na čtvrtinu, přitom nevychovali ani jedno dítě. Na druhé straně rodina která vychovala 3- 4 děti a manžel zemře manželka nesplní tuto podmínku o jeden den a bude mít nárok na důchod jenom 1 rok a potom už nikdy jí vdovecký důchod nebude náležet, ani když jí vznikne nárok na její starobní důchod. Ptám proč někdo bere vdovský, vdovecký důchod tolik let a ještě v poloviční výši a druhý nebude mít kromě jednoho roku nárok již na žádný vdovský, vdovecký důchod. Finanční rozdíl je u takto počítaných důchodů obrovský.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).