Hlavní navigace

Vánoce přinesly poklesy na akciových trzích

27. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchodování v USA probíhalo včera bez významnějších výkyvů. Všechny hlavní indexy zakončily první povánoční seanci v záporných hodnotách. S&P 500 –0,48%, Nasdaq –0,74%, Dow Jones –0,19%.

 

Dnes se také v USA obnoví jednání o fiskálním útesu. Do něj se vložil opět i ministr financí Geithner, který řekl, že USA dosáhne zákonného dluhového stropu na konci roku a jeho úřad je schopen nestandardními opatřeními oddálit default o 2 měsíce. Tím v podstatě dal politikům čas až do konce února, aby našli dohodu a odvrátili tak pád americké ekonomiky z fiskálního útesu.

Japonský akciový index Nikkei dosáhl hodnot, které byly k vidění před řáděním tsunami v roce 2011. Růst z posledních týdnů je tažen očekáváním, že nová vláda společně s centrální bankou podniknou kroky k podpoře ekonomiky, která balancuje na hraně deflace.

skoleni11_1

V Evropě dnes neočekáváme žádné významnější informace, likvidita bude pravděpodobně na nízkých úrovních a významnější pohyby mohou být vidět až odpoledne se zveřejněním amerických makrodat.

Dnes očekáváme:

14:30 žádosti o podporu v nezaměstnanosti

  • 16:00 US spotřebitelská důvěra
  • 16:00 prodeje nových domů

Autor článku

Autor je analytikem společnosti Cyrrus.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).