Hlavní navigace

V týdnu nás čeká nejvíce IPO v tomto roce

14. 11. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tento týden by mohl být z hlediska IPO vůbec nejživější v tomto roce. Očekává se totiž start až 9 emisí, tj. nejvíce od prosince 2010.

Nejsledovanější budou nejspíše Delphi Automotive (DLPH) a Angie's List (ANGI), které by se na Nasdaq resp. NYSE měly objevit ve čtvrtek.

Významný světový výrobce autodílů Delphi Automotive hodlá v rámci IPO prodat na 24,1 mil. akcií v cenovém pásmu 22–24 USD. Objem by tak mohl dosáhnout až 578,4 mil. USD a ohodnotit tak celou společnost na 7,88 mld. USD. Prodávat se však nebudou nově vydávané akcie, nýbrž podílů se budou zbavovat stávající akcionáři. Nejvíce hedge fond Paulson & Co., který prodá 20,6 mil. akcií. 

Společnost Angie's List, která prostřednictví internetu zprostředkovává recenze např. na řemeslníky, by chtěla získat 114 mil. USD.

O prostředky si pak dále hodlá přijít maloobchodní prodejce postelí a matrací Mattress Firm (MFRM), který se po krizi následně v minulém roce navrátil do zisku.

Manning & Napier (MN) je pak společnost obhospodařující podílové fondy či i privátní účty, která letos v prvních 9 měsících roku meziročně zdvojnásobila zisk na 73 mil. USD.

Na trh míří i společnosti, které vykazují ztráty v důsledku zatím jen vyvíjených produktů v oblasti farmacie. Clovis Oncology (CLVS) zatím nemá regulatorní schválení pro žádný svůj produkt zaměřený na léčbu rakoviny. Již v pátek se začala na Nasdaq obchodovat podobná společnost NewLink Genetics (NLNK), která získala v IPO 43,4 mil. USD. Upsala nakonec více akcií, než předpokládala, avšak jen za cenu 7 USD oproti dříve očekávanému pásmu 10–12 USD. 

O nový pokus vstoupit na trh se chtějí pokusit firmy, které tak zamýšlely již v předchozím období, ale nakonec od záměru upustily. Kalifornská InvenSense (INVN), která disponuje technologiemi pro zpracování pohybu, které využívají výrobci elektroniky např. u videoher či přenosných navigačních zařízení. Společnost Digital Domain Media Group (DDMG), kterou v roce 1993 zakládal James Cameron, pak působí v oblasti filmu. Podílela se např. na tvorbě filmů Titanic, Apollo 13 či trilogie Transformers.

Na konci minulého týdne se již na trh dostala oklahomská ropná Chesapeake Granite Wash Trust (CHKR) či obdobná houstonská LRR Energy (LRE), které upsaly akcie shodně za 19 USD, tj. na spodním stanoveném pásmu. Debut na trhu dopadl neutrálně. Obdobně dopadla i lucemburská Pacific Drilling (PACD) zaměřená na hloubkové podvodní vrty, která prodala 6 mil. akcií za kurz 8,25 USD.

Již ve středu se začala obchodovat technologická společnost Imperva (IMPV), zabývající se bezpečnostním řešením, resp. ochranou především podnikových dat. Ta přestože upsala 5 mil. akcií rovnou 2 USD nad původním pásmem 14–16 USD, v pátek již uzavřela na 26,40 USD, což jistě akcionáře těší. Je tak nyní vlastně úspěšnější, než výrazně sledovanější Groupon (GRPN) u něhož úvodní optimismus částečně vyprchal. V pátek zakončil na 24,25 USD, což oproti maximům z prvního dne nad 31 USD je poměrně značná korekce.

skoleni_27_5

Ohledně sledované „herní“ společnosti Zynga je zatím informačně mrtvo, přestože společnost zřejmě hodlala IPO zrealizovat do 24.11. (Thanksgiving Day). Údajné problémy se SEC, ohledně doplnění prospektu, však tento termín ukazují jako nereálný.

Autor je makléřem u společnosti Conectium

Autor článku

Autor je makléřem společnosti Conectium.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).