Hlavní navigace

V průběhu dnešního obchodování regionální měny ztrácely

12. 8. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ke slabším úrovním je poslal především německý ZEW index za měsíc srpen, který se v důsledku vyostřené situace v Rusku a na Ukrajině propadl na nejslabší úroveň od roku 2012.

Složka indexu hodnotící současnou situaci poklesla z 61,8 bodu na 44,3 bodu (konsenzus 54 bodů), zatímco část indexu zaměřující se na vývoj za šest měsíců skončila na pouhých 8,6 bodu (po červencových 27,1 bodu). V průběhu odpolední seance se jednotlivé měny snažily své ztráty postupně vymazávat. Nejlépe se dařilo české koruně, která v průběhu dne ztratila 0,1 % (na 27,882 CZK/EUR). Maďarský forint si odepsal 0,2 % (na 314,3 HUF/EUR), stejně tak i polský zlotý, který oslabil na 4,203 PLN/EUR.       

Na domácí půdě budou zítra zveřejněny údaje o vývoji běžného účtu platební bilance za měsíc červen. Ten by se podruhé v letošním roce měl podívat do záporných hodnot a vykázat deficit ve výši –12,8 mld. CZK. Za tímto propadem by měly stát především výplaty dividend, které se promítnou do deficitu bilance výnosů ve výši 44 mld. CZK. Naopak opačným směrem bude působit obchodní bilance a bilance služeb. Od počátku letošního roku by však běžný účet v kumulativním vyjádření měl zůstat v přebytku (57 mld. CZK), což by v porovnání se stejným obdobím loňského roku představovalo zlepšení o 61 mld. CZK.

skoleni_27_5

V regionu bude zítra zveřejněna polská inflace za červenec, která by měla meziměsíčně poklesnout na –0,2 %, přičemž do záporných hodnot by se měla dostat i v meziročním vyjádření (-0,2 % yoy).

Česká swapová výnosová křivka zůstala dnes beze změny.

Autor článku

Autorka pracuje jako analytik v Komerční bance.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).