Hlavní navigace

Úspěšný první obchodní den pro Pivovary Lobkowicz

Miroslav Frayer

Evropské akciové burzy se dnes vyvíjejí smíšeně a spíše mají tendenci mírně korigovat své předchozí zisky.

Euro Stoxx 600 klesá zhruba o dvě desetiny procenta. Nepatrně lepší indikátory důvěry se na obchodování s akciemi nijak nepodepsaly. Nového impulsu se jim dnes tak nedostalo. Nejvíce odepisovaly akcie zpracovatelů základních surovin (-0,6 %), naopak čtyři desetiny si připsaly finanční tituly.

V poklidném režimu vstoupily do středeční seance i zámořské akcie. Americký index S&P 500 se nachází těsně pod svou rekordní úrovní. Zdá se, že investoři čekají na zítřejší revidované údaje o vývoji HDP za první kvartál, které by měly ukázat na pokles ekonomiky kvůli nižším investicím, tvorbě zásob a čistým exportům. Konsensus ukazuje na revizi z +0,1 % q/q (anualizovaně) na –0,5 %.

Pražská burza zakončila dnešní obchodování se ziskem necelých šest desetin procenta. Nejvíce sledovaným titulem byl nováček pražské burzy, Pivovary Lobkowicz, který dnes odstartoval obchodování na hlavním trhu pražské burzy. Nakonec si během dnešního dne připsal 1,8 % a cena akcie zavřela na 162,80 Kč. CEO společnosti Zdeněk Radil dnes uvedl, že očekává zvýšený zájem zahraničních investorů, zejména ze Spojených států, kteří se nemohli kvůli regulacím účastnit primárního úpisu, ale mohou nakupovat akcie na sekundárním trhu. Vůbec nejvíce si dnes připsaly akcie developera Orco, který by měl dnes zveřejnit výsledky hospodaření za první čtvrtletí. V souladu s vývojem evropského bankovního indexu dnes rostly všechny finanční tituly. Naopak propadákem se staly akce NWR. Zítra zveřejní své výsledky Pegas.

Našli jste v článku chybu?