Hlavní navigace

USA a celý svět netrpělivě očekávají výsledky amerických voleb

6. 11. 2012
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Ne že by jakýkoliv výsledek měl mít na trhy významný vliv, ale nejistota ohledně budoucího prezidenta nejsilnější světové ekonomiky analytiky přece jen zneklidňuje. Tomu připisujeme boční trend v posledních dnech.

 

Telefónica CR dnes ráno reportovala výsledky in-line s očekáváním. Snad jen na úrovni tržeb je patrné menší zklamání (12,6 mld CZK vs. očekávání 12,62 mld. CZK) zejména ve struktuře tržeb, kdy pod odhady skončil mobilní segment a nad odhady naopak pevný segment. Provozní zisk OIBDA ve výši 5,0 mld. Kč splnil očekávání analytiků. OIBDA marže se zvýšila na 41,9% v porovnání s 40,5% v prvních dvou kvartálech letošního roku. Vedení společnosti také potvrdilo výhledy na tento rok, které jsou ale tak obecné a mírné, že jakákoli revize by byla velkým zklamáním.

Hannover Re oznámil, že za 3Q2012 dosáhl čistého zisku ve výši 265,5 mil. EUR (konsensus 215 mld. EUR). Provozní  zisk také výrazně překonal očekávání (420 mil. EUR vs. oček. 334 mil. EUR). Firma zvýšila odhad zisku pro celý letošní rok na 8–9%. Šéf společnosti dále řekl, že dividenda může být na horní části obvyklého výplatního pásma (35–40%), úplně nevyloučil ani dividendu nad uvedeným payoutem.

Naopak o zpětném odkupu firma podle svého CEO nyní neuvažuje, resp. preferuje dividendu před buybackem. Vyjádřil se také k dopadům bouře Sandy na hospodaření Hannover Re. Podle něj je firma při současných předpokladech škod schopná pokrýt náklady související s touto katastrofou ze svého „rozpočtu pro velké události“. Celkově považujeme výsledky jako lepší a očekáváme pozitivní reakci trhu. (Marek Hatlapatka)

BMW dnešními výsledky překonal odhady jak na úrovni tržeb (18,8 mld. EUR vs. 17,9 mld. EUR), tak na úrovni EBIT (2 mld. EUR vs. 1,74 mld. EUR). BMW se nadále daří překonávat důsledky slabé evropské poptávky zejména díky stále dobrému vývoji v USA a v Číně. Pozitivní je udržení i silných marží automobilové divize, a to 9,6 %, což je na horní hranici dříve uváděného rozpětí. K dobrým číslům společnost vydala i potvrzení celoročních cílů. Pozitivní reakci ale brání dnešní negativní vývoj u Volkswagenu, jenž stahuje celý automobilový sektor.

skoleni9_11

Po ukončení včerejšího obchodování totiž VW informoval o úmyslu vydat nové konvertibilní dluhopisy v objemu až 2,5 mld. EUR, jejichž maturita k 9.11.2015 bude spojena s automatickou konverzí do preferenčních akcií. Vedení společnosti zdůvodňuje tento krok potřebou navýšení kapitálu v souvislosti s integrací Porsche. Nicméně vzhledem k současné již v elmi robustní likvidní pozici Volkswagenu se spekuluje o možnosti dalších akvizic (např. Alfa Romeo) či přípravě na další zhoršení tržních podmínek. (Jiří Šimara)

DNES OČEKÁVÁME:

Dnes očekáváme PMI ve službách z Německa v 9:55 a ve 12:00 podnikové objednávky. V 10:00 ukazatel PMI v eurozóně a v 15:45 ukazatel průmyslové aktivity ISM ve státě New York.

Autor článku

Autor je analytikem společnosti Cyrrus.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).