Hlavní navigace

Ubrání Obama zdravotnictví?

2. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americký prezident Obama má sociální smýšlení a proto se snaží státní podpory směřovat i do zdravotnictví. Úspěch není zaručen, co na to trhy?

Jak je známo, americký prezident Obama má sociální smýšlení a proto se snaží státní podpory směřovat mimo jiného do zdravotnického sektoru. Burza však dneska pracovala se zprávou, že americký program Medicare by mohl v roce 2014 snížit příspěvky americkým dialyzačním centrům až o 1 mld. USD. Vše je zatím pouze ve fázi návrhu, který bude ještě procházet připomínkovým řízením. Při dnešním otevření německého trhu na tuto zprávu ostře reagovaly akcie Fresenius Medical  Care (dostaly se cca 10 % do minusu na 48,77 EUR). Je to proto, že by se jim v případě potvrzení návrhu mohl snížit zisk až o 24 % v roce 2014.

Mimo této zprávy přišlo v 16:00 významné makrodatum z USA, a sice růst průmyslových objednávek za květen, které byly na úrovni 2,1 % versus očekávání 2 %. Bylo tedy mírně lepší.

Účto_tip_změny21

Osobně teď technicky vidím burzu na horní hraně klesajícího trendu. Výraznější pokles by mohl být zapříčiněn zprávami ohledně předčasného ukončení podpůrného programu QE3, o kterém se stále diskutuje. Příští týden se můžeme také těšit na výsledky hospodaření společnosti Alcoa, které se chápou jako startér výsledkové sezony za USA. Právě výsledková sezóna za 2. kvartál může také ovlivnit náladu na burze.

Kolem 16:00 můžeme z burzy vyčíst tyto hodnoty: S&P500 1.622 bodů (+0,4 %),  DAX 7.920 bodů (-0,8 %), ropa WTI 99 USD/barel (-1 %), zlato 1.247 USD/unci (-0,8 %), EUR/USD 1,3 (-0,3 %).

Autor článku

Autorka pracuje jako analytička ve společnosti Cyrrus

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).