Hlavní navigace

Názor k článku Třicet procent zůstává. Projděte si, jak bude definitivně vypadat nové oddlužení od xf - "jak ošetříš", tedy státe postarej se o mě....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 28. 1. 2019 19:35

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "jak ošetříš", tedy státe postarej se o mě. Ty sám si budeš muset ošetřit. S tím staráním se státu o tvé rizika by měl být konec. Již dále ne žádné státní garance rizik a zisků NĚKTERÉHO soukromého podnikání z kapsy daňového poplatníka.

  No, já tě chápu, že nejméně rizikové a nejziskovější je vykřičet si na politicích pro svůj kšeft svůj kšeft "speciální" podmínky, a že se ti nelíbí, že by to mohlo skončit. Je to ovšem dlouhodobě neúnosné, daňového poplatníka to stojí příliš mnoho peněz. Což jinak být nemůže, jestliže odtrhneš zisk od rizika, výsledkem jsou vždy obrovské ztráty. Smiř se s tím, že kdo chce půjčovat peníze, dříve či později bude nést stejná podnikatelská rizika jako kdokoli neprivilegovaný. Jiní tak žijí a podnikají, ty budeš muset nakonec také. Končí to, bezohledu na to, jak hlasitě budeš křičet. V tomto oboru nastane zcela standardní situace, podobná té v Německu, Rakousku, USA atd.

  Asi takhle, já minulý týden odmítl kšeft. Prostě jsem to vyhodnotil tak, že v tomto případě, u tohoto člověka, pravděpodobně prodělám. Tak jsem kšeft odmítl, i ty už nebudeš půjčovat komukoli, nebudeš-li chtít prodělat kalhoty. Vítej v realitě, Kamile.
  Nově budeš muset půjčovat jen tomu, kde je slušná šance, že půjčku bude řádně splácet. Buď si zvykneš, nebo budeš muset dělat něco jiného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).