Hlavní navigace

Trhy vyčkávají na start výsledkové sezóny

8. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní obchodování je poznamenáno malým zájmem investorů. Německý DAX osciluje kolem hodnot pátečního závěru. Pražská burza také žádný extra výkon nepředvádí.

Dnešní obchodování bylo poznamenáno velmi malým zájmem investorů. Německý index DAX osciloval kolem hodnot páteční závěru. V současných chvílích odepisuje 0,1% a drží se na hodnotě 7.650 bodů. Cesta zpět k 8.000 bodů může být prozatím obtížnější, protože DAX pátečním propadem „vypadl“ z dlouhodobého růstového trendu. Toto váhání dokazuje ani ne poloviční objem obchodů, než na který jsme v poslední době zvyklí. Většina titulů tak dnes drží hodnoty pátečních závěrů, výjimkou jsou výrobci pneumatik, kteří ztrácejí po odsunutí prezentace byznys plánu společnosti Pirelli (7,75 EUR; –5,6%) pro roky 2013 – 2017 z důvodu těžko čitelného tržního prostředí.

Účto_tip_změny21

Pražská burza dnes žádný extra výkon nepředvádí a odepisuje 0,3%. Index PX se obchoduje na hodnotě 944 bodů a největší propad zaznamenávají akcie Telefóniky ČR (283,5 Kč; –1,66%), která dále oslabila poté, co se neobjevily žádné informace ke spekulacím o případném snížení podílu mateřskou Telefónicou.

Zámořské trhy začínají také vlažně. Index SP500 drží hodnotu 1.550 bodů a z nižších objemů je patrné, že investoři nechtějí před večerními výsledky hliníkářského gigantu Alcoa (8,24 USD; –0,05%) příliš riskovat. Nejvíce sledovaný bude bankovní sektor a investorům bych v krátkodobém horizontu doporučil vsadit na růst indexu volatility VIX.

Autor článku

Autor pracuje jako makléř ve společnosti Cyrrus
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).