Hlavní navigace

Trhy v očekávání výsledkové sezóny

7. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnešní obchodní den se nese ve znamení růstů na hlavních akciových indexech, což může znamenat postupnou změnu trendu, který je od začátku roku nastaven spíše mírně negativně.

Zásadní teď pro trhy bude, kromě významných makroekonomických dat, především start výsledkové sezóny, kde budou firmy reportovat výsledky za 4Q roku 2013.

Index DAX po dnešním opatrném úvodu připisuje takřka 0,6 % (9.486 bodů) a atakuje tak psychologickou hranici 9.500 bodů. Nejvíce dnes přidávají bankovní tituly Commerzbank (+4,6 %) a Deutsche Bank (+2,7 %). V těsném závěsu je po ranním zvýšeném doporučení od švýcarské banky UBS společnost BASF, která přidává takřka 2,6 %. Naopak nejvíce upisují Linde a Lanxess, u obou jde o zhruba 1% pokles.

Americké trhy dnes po otevření přidávají přes půl procenta. Akciový index S&P 500 se okolo 16h obchoduje na hodnotě 1837 b (+0,6 %), index Dow Jones se pohybuje na 16.541 bodech (+0,7 %). Největší zima v USA za posledních 20 let tak zdá se ještě úplně nezmrazila investiční apetit investorů. Významnější zprávou z USA je také schválení nové guvernérky Fedu Janet Yellenové US senátem.

Na komoditním trhu je dnes patrný pokles drahých kovů, kde zlato upisuje 1,2 % a stříbro dokonce –2,2 %. Ropa WTI i Brent po včerejších poklesech nepatrně rostou a shodně připisují okolo 0,3 %.

Pražská burza se dnes obchoduje okolo nuly a její index PX se v 16h pohybuje na hladině 988 bodů (-0,1 %). Nejvíce dnes upisují akcie CME (-6,5 %) a Komerční banky (-2,9 %), naopak 4 % dnes přidává další bankovní titul Erste, která se tak dostává na svá dvouletá maxima.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).