Hlavní navigace

Trhy čekají na výsledky jednání mezi Řeckem a Evropskou komisí

19. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Vyjednávání ohledně prodloužení záchranného programu Řecku nadále pokračují, což bedlivě sledují finanční trhy.

Evropský akciový index Stoxx 600 v závěru seance roste o zhruba čtvrt procenta, když Evropská komise uvedla, že žádost Řecka o rozšíření úvěrové linky by mohla vést k určitému kompromisu. Část zisků však umazal, když německá strana se staví k požadavku balkánské země zdráhavě. Nejvíce se dnes daří maloobchodním řetězcům a prodejcům luxusního zboží, naproti tomu nejhlubší ztráty zapisují těžební společnosti.

Americké burzy vstoupily do dnešního obchodování v červeném, když dolů je sráží především energetický sektor v reakci na opětovný pokles cen ropy. Oproti Evropě se na americkém kontinentu nedaří maloobchodním řetězcům, když jejich akcie sráží zprávy o tom, že Wal-Mart Stores zvýší náklady kvůli požadavkům na vyšší mzdy. Index S&P 500 tak odevzdává zhruba jednu desetinu procenta.

Pražská burza dnes zakončila s kladnou nulou. Index PX podpořily akcie Komerční banky, které si připsaly nejvíce z trhu, a to 2,4 %, naopak dolů je táhly akcie O2 (-1,6 %), VIG (-1,1 %) nebo ČEZ (-0,5 %). Obchodní aktivita byla za absence jakýchkoliv domácích zpráv podprůměrná. 

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).