Hlavní navigace

Trhy by měly být klidnější a trávit zprávy, které dostaly minulý týden

17. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Tento týden by proti minulému měl být klidnější. Trhy by měly především trávit informace, které nedávno dostaly. Největší prostor v tomto směru mají u Fedu.

Hlavní trhy 

 Makro data:. Tento týden by proti minulému měl být podstatně klidnější a trhy by měly především trávit informace, které nedávno dostaly. Největší prostor v tomto směru podle nás mají u Fedu. V USA budou zveřejněna především data z trhu s rezidenčními nemovitostmi. Očekávání jsou mírně optimistická, trh si k nim může připočíst i efekt nákupů MBS Fedem v dalších čtvrtletích. Na konci týdne budou ještě zveřejněny index filadelfského Fedu a index předstihových ukazatelů. U indexu filadelfského Fedu se čeká mírné zlepšení na nízkých úrovních, u indexu předstihových ukazatelů naopak zhoršení. Oba by měl trh víceméně ignorovat, protože v sobě nezahrnují vůbec efekt nového kola kvantitativního uvolňování. Data v EMU budou zajímavější – ZEW index v Německu a předběžné indexy nákupních manažerů nám ukáží, jak moc zle na tom Evropa je a v blízké budoucnosti bude. 

 FX a FI: Dolar by měl zůstat pod tlakem, posílit může jen v krátkých korekcích. Zajímavá bude situace u státních dluhopisů – benchmarkové výnosy reagují poměrně rychlým růstem, proti němu by v USA měla působit operace twist. Přinejmenším krátkodobě však patrně převládne efekt vyšší preference rizikových aktiv. Rizikovým aktivům by se proto díky ECB a Fedu mělo dařit dobře. 

skoleni9_11

CEE region 

 Makro data: Tento týden bud na data nejbohatší v Polsku. Začneme v úterý informací o zaměstnanosti a průměrné mzdě. Trh práce zůstává dále slabý, proto čekáme růst pod hodnotou inflace. Z pohledu CB bude důležitější středa, kdy budou zvěřena čísla za průmyslovou produkci – pokud by došlo na negativní překvapení, mohlo by to urychlit rozhodnutí o snížení sazeb. PPI a jádrová inflace by měly potvrdit obrázek zpomalujícího růstu. 

 FX a FI: Měnám v regionu bude pomáhat nižší riziková averze, takže by měly posilovat. Dluhopisy by měly naopak oslabovat (výnosy růst) kvůli stlačeným spreadům k německým státním dluhopisům a růstu výnosů německých dluhopisů. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).