Hlavní navigace

Trh práce podpořil akcie v USA

7. 12. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Americké trhy byly včera podpořeny lepšími čísly z trhu práce, když pozitivně překvapily jak nové, tak i pokračující žádosti o dávky v nezaměstnanosti.

Hlavní akciové indexy zakončily obchodní den následovně: S&P 500 +0,33%, Dow Jones +0,30% a Nasdaq +0,52%.

Hlavní zprávou dnešního rána bylo zveřejnění revize růstu německé ekonomiky německou Bundesbankou. Vzhledem k tomu, že předchozí odhady byly publikovány v červnu, tak výrazná revize růstu HDP na rok 2013 není až takovým překvapením. Německá centrální banka odhaduje, že tamní ekonomika poroste v roce 2013 o 0,4%, což je výrazná revize původního odhadu růstu o 1,6%. Na letošní rok je očekáván růst o 0,7%, v roce 2014 by měl růst začít zrychlovat na +1,9%.

Dnešním dnem končí možnost odprodat část řeckých dluhopisů v rámci řeckého buybacku. Řecko si na tuto operaci vyčlenilo 10 mld. EUR a jakákoli jiná částka by byla zklamáním. Výsledky by měly být zveřejněny v pondělí a očekáváme buď neutrální, nebo negativní tržní reakci.

O víkendu budou zveřejněna důležitá makroekonomická data v Číně, která by měla potvrdit mírný růst tamní ekonomiky. Budou zveřejněna data o maloobchodních tržbách, průmyslové produkci a investicích do fixních aktiv.

Vedení Deutsche Telekom včera po zavření evropských trhů oznámilo investorům plány investic a dividendy na příští roky. Firma plánuje investovat 30 mld EUR během příštích 3 let z důvodu investic do technologií jak v Evropě, tak i v USA. S nástupem chytrých telefonů a tabletů je na operátory vyvíjen tlak

skoleni_13_10

na rychlejší data, což se neobejde bez dalších investic. Dle managementu by to firmě mělo zajistit návrat k růstu v roce 2014. To se ovšem neobejde bez nákladu, kterým je snížení dividendy na příští dva roky. Dosavadní stabilní dividenda 70c na akcii byla snížena na 50c pro roky 2013 a 2014.

Dnes očekáváme:

Z důležitých makrodat očekáváme ve 12:00 průmyslovou produkci v Německu. Ve 14:30 přijdou z USA informace o počtu nových výplatních pásek a nezaměstnanosti. V 15:55 čekáme na ukazatelů spotřebitelské důvěry dle Univerzity v Michiganu

Autor článku

Autor je analytikem společnosti Cyrrus.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).