Hlavní navigace

Tipy na slevy, které získáte s kartou ISIC

10. 10. 2011
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Kromě volného času mají studenti výhodu i v mnoha slevách, které jsou nestudujícím už zapovězeny. Přečtěte si, které získáte už jenom s ISIC kartou.

Školní rok už se rozeběhl i na vysokých školách, a tak kromě aktuálních článků přinášíme i sezónní téma o kartě ISIC, se kterou spolupracují téměř všechny vysoké školy a i některé banky.

Co je ISIC?

Průkaz ISIC je jakýmsi identifikátorem studenta po celém světě. Kromě vysokoškoláků ho využijí i studenti středních škol, kterým se většinou školní studentské průkazy nevydávají. Karta také může nositeli umožnit čerpat řadu slev.

Od sportovních center přes hudební festivaly po hotely a dopravce, kteří často akceptují k prokázání studia právě jen ISIC kartu. Jako kombinovaný průkaz studenta je ISIC multifunkčním nástrojem k využívání mnoha služeb ve škole,  v dopravě nachází využití jako čipová dopravní karta, a mnozí studenti s kartou ISIC v podobě UNIkarty (platební karta Maestro) od Komerční banky dokonce již i platí, uvádí zpráva společnosti GTS Alive. 

A pro koho?

Kartu ISIC si může pořídit každý, kdo studuje střední školu, učiliště, vyšší odbornou a vysokou školu. Dále také studenti jednoletých pomaturitních kurzů cizích jazyků a další oborů, přičemž podmínkou je denní výuka. Studenti víceletých gymnázií mohou kartu získat od svých 12 let, jinak je o kartu možné požádat při dosažení 15 let. Shora věková hranice pro pořízení karty stanovena není, proto karta není zapovězena ani tzv. věčným studentům, pokud studují v rámci prezenční formy.

Jakým způsobem ji můžete pořídit?

Kartu si můžete pohodlně zařídit přes vaši školu. Jako kombinovaný průkaz studenta tuto kartu využívá 24 z 26 veřejných vysokých škol a více než 160 středních škol. V případě, že zrovna vaše škola karty nezařizuje, můžete zajít na některé z prodejních míst nebo na adrese www.isic.cz objednat kartu online. Počítejte ale s tím, že nahrát je potřeba scan formuláře žádosti o průkaz ISIC, průkazu totožnosti a fotografii. Karta vám pak přijde domů. 

Průkaz může platit až 16 měsíců. Od počátku září jednoho roku do konce prosince roku následujícího. 

Informace o slevách aneb Vše v jednom

Kromě toho, že po prokázání kartou ISIC získáte slevu na různých místech díky vašemu studiu, existuje i specializovaný e-shop se zbožím, které můžete získat po aktivaci karty (někdy dost podstatně) zlevněné. Pokud chcete utrácet, navštivte web www.isicpoint.cz (má i kamennou pobočku), kde jsou slevy od partnerů rozřazeny do jednotlivých kategorií. Najdete zde oblečení, knihy, elektroniku i sportovní vybavení.

Příklady vybraných slev po předložení karty ISIC

Kultura

 • Národní divadlo v Brně – sleva 50 %
 • NKP Terezín – sleva 25 % na vstupném

Sport

 • Holmes Place – sleva 20 %
 • Skiareál Špindlerův Mlýn – sleva 20 % na permanentku

Vzdělání

 • Až 90% sleva na Microsoft software
 • Evropské vzdělávací centrum – sleva 30 % na e-learningové jazykové kurzy

Oblečení

 • Time Out – sleva 15 %
 • Helly Hansen – sleva 15 %

Knihy

 • Neoluxor – sleva 10 %
 • Kanzelsberger – sleva 10 %

 Doprava

 • 15% sleva na mezinárodní jízdenky Student Agency
 • CK Condor – sleva 390 Kč na servisním poplatku při koupi letenky

Zábava

 • Rockopera – sleva 40 %
 • Zážitky.cz – sleva 10 %

Restaurace

 • Pizzeria Einstein – 2 pizzy za cenu 1
 • Coffee & Co – sleva 20 %

Předplatné

 • Hospodářské noviny – sleva 40 %
 • Rock&Pop – sleva 39 %

Cestování a ubytování

 • Síť Orea hotels – 2 za 1 při ubytování
 • Hotel Ibis – sleva 30 %

Jiné

 • 20% sleva na brýlové obruby u FOKUS optik
 • Yves Rocher – sleva až 25 % (platí od 1.10.2011)

Zdroj: GTS Alive

Zlevněte si celoroční pojištění

Celoroční pojištění s nižší cenou pro držitele karty není žádná novinky. Nově je ale možné si s průkazem ISIC pořídit cestovní pojištění od společnosti Uniqa pojišťovna, které můžete natáhnout až na 16 měsíců. Délka jednoho pobytu je omezena maximálně šesti měsíci, odjet můžete samozřejmě opakovaně. Pojistit se můžete i tak, že budete krytí v případě pojistné události při extrémnějších sportech. 

Vybírat můžete ze tří variant. S tou první (IA) získáte roční cestovní pojištění do zahraničí s pojištěním extrémních sportů, jehož cena začíná na 350 Kč. Nejste-li náročný uživatel, možná vám postačí jen základní roční cestovní pojištění (IB) do zahraničí, které můžete pořídit od 200 Kč. Chcete-li vyjíždět na delší dobu, vhodnější bude roční cestovní pojištění (IC) s dlouhodobým výjezdem  a pojištěním extrémních sportů od 1600 Kč nebo tatáž varianta pro dlouhodobé výjezdy na 365 dnů (ID) s pojištěním extrémních sportů, jehož cena začíná na 8000 Kč. Ke každému typu můžete sjednat i připojištění odpovědnosti. Podrobnější informace včetně ceny a limitů naleznete na webu o kartách ISIC.

Jak se ke kartě mají banky?

S vydavatelem karty nějakým způsobem spolupracuje i několik bank. Buď u nich průkaz upotřebíte jako potvrzení o studiu, nebo je možné na něj od banky při založení studentského konta získat příspěvek.

Česká spořitelna

Studenti, kteří mají u České spořitelny Osobní účet ČS Student, mohou každý rok získat příspěvek na kartu ISIC ve výši 200 Kč. Stačí jen zajít na pobočku a předložit tento platný průkaz.

ČSOB

ČSOB sice příspěvek na pořízení ISIC neposkytuje. Ulehčuje ale život tím, že místo potvrzení o studiu stačí pro založení Studentského Konta Plus předložit jenom tuto kartu.

Komerční banka

Komerční banka poskytuje studentům s platnou kartou ISIC bonus ve výši 200 Kč, avšak pouze při prvním založení studentského balíčku G2.2. To neplatí pro ty, kdo již bonus 200 Kč získali dříve při jiných marketingových nabídkách, upozornil Michal Teubner, mluvčí banky.

Kromě toho banka akceptuje průkaz i jako potvrzení o studiu.

Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna nabízí kartu ISIC Scholar bezplatně k Era osobnímu účtu. Karta je určena pro žáky základních škol a studenty víceletých gymnázií do dosažení věku 15 let, upřesnila serveru Měšec.cz mluvčí Denisa Salátková

UniCredit Bank

Také UniCredit Bank nabízí držitelům ISIC karty výhodu. Po šesti měsících vedení Studentského Konta je totiž možné proplatit klientovi poplatek za zřízení tohoto průkazu. Tzv. refundace mezinárodní studentské karty ISIC je možná 1× za dobu trvání Studentského Konta, upozornil  Tomáš Pavlík, mluvčí banky.

skoleni_27_5

GE Money Bank, Oberbank, Raiffeisenbank a Volksbank sice také poskytují studentské účty, ale s vydavatelem karty ISIC nijak nespolupracují a ani neakceptují tento průkaz jako potvrzení o studiu.

Air Bank, Citibank, Equa Bank, Evropsko-ruská banka, Fio Banka, LBBW Bank, mBank ani  Zuno Bank v nabídce studentské účty nemají.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).