Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Timesharing - levnější je "vlastnit" než pronajímat od ja - "Tento systém odbourává všechny zprostředkovatele a překupníky navyšující...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 10. 2006 7:27

  ja (neregistrovaný)
  "Tento systém odbourává všechny zprostředkovatele a překupníky navyšující cenu dovolené, čímž samozřejmě snižuje ceny a dělá pro své členy tento způsob cestování velmi zajímavým a finančně výhodným. Dále s odbouráním mnoha zbytečných mezičlánků při zajišťování dovolené odpadá riziko ztráty vaší dovolené."

  Takze kdyz cestovku nahradim timesharingovou agenturou starajici se o cely system a soucasne zamestnance hotelu nahradim lidmi zamestnanymi tou stejnou agenturou, tak bude cena o mnoho nizsi? Ktere meziclanky ze to odbouram?

  A jeste male zamysleni nad cenou. Reklama rika, ze cela sranda stoji na "cely zivot" 10-15 tisic dolaru. Pocitejme s 15 tisici, to je cca 350 tisic Kc, rekneme na 40 let, to je cca 9 tisic Kc rocne. K tomu usly zisk, ktery by mi tech 350 tisic korun generovalo jinde, rekneme dalsich 10 tisic korun rocne. K tomu se na tu dovolenou musim nejak dostat, takze za letenky pro dva lidi i s poplatky dam dalsich minimalne 10 tisic korun. Neco na te dovolene musim jist, nejak se musim z letiste dopravit,... dohromady to vidim tak na 40 tisic za jednu "dovolenou" rocne pro dva lidi. A to jsem jeste uvazoval extremne levne letenky, ktere sezenete jen do par mist po Evrope a blizkem okoli.

  Za ty prachy radeji koupim kazdy rok dovolenou nekde jinde, nejsem vazan na stale stejnou firmu, nemam vazanou kupu penez...
 • 27. 10. 2006 8:15

  LK (neregistrovaný)
  Přesně podobné myšlenky napadaly mně. Dovolené dělím na dva typy. Jedna je dobrodružná, poznávací, kdy si člověk koupí letenky na druhý konec světa a s průvodcem Lonely Planet zemi procestuje. Potom druhý typ, takový typický, že někam přijede (nejčastěji k moři), plácne s sebou na pláž a 6-12 dní se tam opéká, s občasnými výlety po okolí.
  Na první typ dovolené se timesharing jednoznačně nehodí, na druhý mi přijde, že už také ne. Pokud bych se rozhodl trávit dovolenou, jak jsem popsal, tak:
  a) nabídky last minute, obzvláště zakoupené v Německu, jsou tak výhodné, že pobyt vč. stravy a letenky vyjde často za cenu, za kterou bych sehnal letenku samotnou
  b) vždy, když mám kupovat "něco dopředu", tak zbystřím. Proč bych to měl dělat? Proč se budu vázat? Motivací může být větší finanční úspora nebo šance, že tak získám něco, co bych jinak nezískal. O finanční "úspoře" tady slovo již padlo, o získání něčeho těžko sehnatelného pochybuji (jako že bych sám nesehnal hotel či apartmán?).
  c) v této oblasti se pohybuje takové kvantum podvodníků ("vyhráli jste zájezd, přijďte na slavnostní vyzvednutí ceny" nebo "budeme dražit dovolenou v ceně 40 tisíc za vyvolávačku 15 apod.", že kdyby byla úspora zhruba 50% (jako že není ani omylem), neriskoval bych to.
 • 27. 10. 2006 10:25

  Radek (neregistrovaný)
  Hm, ta úspora je poměrně značná. P. Vinter poměřuje k 4 až 5hvězdičkovým hotelům. Ovšem, kolik lidí do 4-5* hotelů jezdí na dovolenou? ;-)
 • 27. 10. 2006 11:22

  LK (neregistrovaný)
  Aha, p. Vinter totiž zmiňoval "hotelové pokoje a apartmány", proto mě nenapadlo, že je řeč o 4 až 5*. Souhlasím, že to opravdových 4 a 5* (těmi neopravdovými myslím Egypt apod.) mnoho lidí na dovolenou nejezdí.
 • 28. 10. 2006 15:44

  Patrik Chrz
  ... a kolik lidí pojede do 4* a 5* hotelu a bude si tam vařit?

  Fakt tohle nechápu, zaplatit tolik tisíc za dovolenou abych tam potom stál u plotny nebo jedl konzervy???

  Z vlastní zkušenosti musím říct, že nejlevnější dovolená je all inclusive!
 • 29. 4. 2007 1:44

  Kubrt (neregistrovaný)
  No rady od bolševického promineta jsou opravdu k smíchu, zaplat pánbůh, že na volnem trhu se vše ukážou opravdové shopnosti, což v případě autora se jasně ukázalo, když deset let nemůže sehnat práci a v posledním práci ho vyrazili na hodinu, zlý jazykové tvrdí, že prý trochu bumbá, ale to je určitě sprostá pomluva .....
 • 30. 10. 2006 7:13

  Patrik Chrz
  ....a ještě jedna věc. Počet hvězdiček určuje pouze rozsah služeb, nikoliv jejich kvalitu. Tedy ve 4* pokoji sice budete mít televizi, ledničku, klimatizaci, ale to neznamená, že v televizi budou pouze programy v místním jazyce a lednička spolu s klimatizací bude tak hlučná, že jí budete v noci muset vypínat. Pravdou je, že i kvalita obvykle roste s počtem hvězdiček, ale i tak jsou mezi hotely stejné kategorie obrovské rozdíly.
 • 27. 10. 2006 12:29

  Patrik Chrz
  a) nabídky last minute, obzvláště zakoupené v Německu, jsou tak výhodné, že pobyt vč. stravy a letenky vyjde často za cenu, za kterou bych sehnal letenku samotnou b) vždy, když mám kupovat "něco dopředu", tak zbystřím. Proč bych to měl dělat? Proč se budu vázat? Motivací může být větší finanční úspora nebo šance, že tak získám něco, co bych jinak nezískal. O finanční "úspoře" tady slovo již padlo, o získání něčeho těžko sehnatelného pochybuji (jako že bych sám nesehnal hotel či apartmán?).
  100 % souhlas, na dovolenou jezdím pouze s německými cestovkami a výhradně last minute (mimo jiné i z důvodu pracovního vytížení, nemůžu si dovolit naplánovat dovolenou dlouho dopředu). Hotely většinou 4* a ceny lepší než u nás, nabídka nesrovnatelně širší. Ad Timeshare - stačí si dát vyhledat Timeshare na Internetu: Podvody s timeshare v Česku zatím nekončí http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?r=test&c=A021002_091657_test_jlo
 • 27. 10. 2006 12:33

  Patrik Chrz
  Ještě je třeba připočítat "udržovací poplatek". Obvykle má rostoucí tendenci a jeho "úkolem" je přimět klienty aby se pronájmu postupně vzdali.
 • 26. 2. 2007 12:17

  mmmmm (neregistrovaný)
  tak to jste uplně mimo....my máme členství již 5 let v Rakousku a za těchto 5 let se nám udržovací poplatek zvedl o necelé 2 stovky....máme to to tiž ošetřené ve smlouvě....tak co to tady plácáte...víte jako všude sou dobrý a špatný firmy jako v každym oboru takže nemůžete shazovat každou firmu v ČR která nabízí timeshare protože se tady najdou i firmy které to dělají jak se má....dám vám příklad...necháte si udělat od truhláře stůl na zakázku a ten nebude podle vašich představ a požadavků.....tak snad z tohodle důvodu zavrhnete všechny truhláře a vyučíte se jím sám...to je docela blbost ne?
 • 27. 10. 2006 19:08

  papouch (neregistrovaný)
  takze uz vim kde se porad berou u exekutoru drazby majetku lidi s dluhem kolem 350 tisic u jakesi firmy v Londyne. Tak on je to neuvazene podepsany timesharing... (a ze jich uz bylo!)
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).