Hlavní navigace

Názor k článku Timesharing - levnější je "vlastnit" než pronajímat od jezevec - Timesharing má několik nevýhod a jednu obrovskou konkurenci:...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 28. 10. 2006 9:13

  jezevec (neregistrovaný)
  Timesharing má několik nevýhod a jednu obrovskou konkurenci:
  Uvážete se poměrně velkou investicí na dlouhou dobu, která obvykle přesahuje váš horizont plánování dovolneých - změní se vám pak životní situace, ubydou nebo přibudou peníze, ubyde nebo přibude čas, děti, změní se životní partner nebo životní styl - a najednou lítat sami érem do nějaké úzce vymezené kategorie hotelů bude to poslední, co si budete přát každý rok. Kecy o tom jaxe dá apartment pronajímat nebo dokonce prodat obvykle nemají zakotneví v realitě - společnost se snaží prodávat další podíly, tedy možnost pronajmout nebo odprodat svůj timeshare teoreticky existuje, ale určitě vám v tom nepomůže poskytovatel.
  Tou obrovskou konkurencí jsou cestovky - neb na zájezdu s cestovkou pořídíte obvykle levněji celou dovolenou i s hotelem, transferem a polopenzí - za nižší cenu, než samotná letenka. Jedete kdy chcete, kam chcete, s lidma kterýma chcete, a způsobem jakým chcete - někdy sami někdy s partou dvaceti známých, někdy ano a jiný rok ne, někdy na měsíc a jindy na týden, někdy autem za roh a někdy letadlem hodně daleko.
  Za poměrně hodně peněz si tak pořídíte hlavně omezení na mnoho let dopředu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).