Hlavní navigace

Názor k článku Timesharing - levnější je "vlastnit" než pronajímat od LK - Přesně podobné myšlenky napadaly mně. Dovolené dělím na...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 10. 2006 8:15

  LK (neregistrovaný)
  Přesně podobné myšlenky napadaly mně. Dovolené dělím na dva typy. Jedna je dobrodružná, poznávací, kdy si člověk koupí letenky na druhý konec světa a s průvodcem Lonely Planet zemi procestuje. Potom druhý typ, takový typický, že někam přijede (nejčastěji k moři), plácne s sebou na pláž a 6-12 dní se tam opéká, s občasnými výlety po okolí.
  Na první typ dovolené se timesharing jednoznačně nehodí, na druhý mi přijde, že už také ne. Pokud bych se rozhodl trávit dovolenou, jak jsem popsal, tak:
  a) nabídky last minute, obzvláště zakoupené v Německu, jsou tak výhodné, že pobyt vč. stravy a letenky vyjde často za cenu, za kterou bych sehnal letenku samotnou
  b) vždy, když mám kupovat "něco dopředu", tak zbystřím. Proč bych to měl dělat? Proč se budu vázat? Motivací může být větší finanční úspora nebo šance, že tak získám něco, co bych jinak nezískal. O finanční "úspoře" tady slovo již padlo, o získání něčeho těžko sehnatelného pochybuji (jako že bych sám nesehnal hotel či apartmán?).
  c) v této oblasti se pohybuje takové kvantum podvodníků ("vyhráli jste zájezd, přijďte na slavnostní vyzvednutí ceny" nebo "budeme dražit dovolenou v ceně 40 tisíc za vyvolávačku 15 apod.", že kdyby byla úspora zhruba 50% (jako že není ani omylem), neriskoval bych to.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).