Hlavní navigace

Telefónica O2 představila další projekt. Cenu akcií by ovlivnit neměl

21. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Virtuální operátor včera představil svou nabídku předplacených karet. Rozhodující bitva se ale odehrává stejně mezi trojicí klasických operátorů.

Hlavní události

Virtuální operátor Tesco Mobile včera představil svou nabídku

Evropské burzy by dnes měly otevřít poklesem

Před otevřením amerického trhu oznámí své výsledky maloobchody Best Buy a Home Depot. V Evropě zveřejnily výsledky britské firmy Vodafone, Burberry a Marks&Spencer.

Včera jsme vydali doporučení Držet pro akcie Telefoniky ČR s cílovou cenou 309 Kč

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy včera mírně oslabily. Nedařilo se zejména sektorům potravinářství a osobních potřeb, zatímco rostly ropné společnosti. Negativně zapůsobila slova jednoho z představitelů Fedu o možném snížení stimulů pro ekonomiku. Centrální banka v současnosti měsíčně nakupuje dluhopisy za 85 miliard dolarů.

Obchodování na asijských trzích přineslo smíšeníé výsledky. Zatímco japonské indexy díky oslabujícímu jenu mírně posilují, Hang Seng odepisuje zhruba půl procenta. Podíl na tom má pokles akcií čínské banky ICBC, kde se podílu za více než miliardu dolarů zbavil Goldman Sachs. V Japonsku se naopak daří ocelárnám Kobe Steel (+19 %) a také výrobci baterií pro letadla Dreamliner, GS Yuasa (+17 %). Nový model Boeingu včera znovu získal povolení pro lety v USA.

Telefonica ČR

Virtuální operátor Tesco Mobile, společný podnik maloobchodníka Tesco a TČR, včera představil svou nabídku předplacených karet. Kromě základních tarifů, které na rozdíl od většiny konkurence nabízejí levnější volání ve vlastní síti, obsahuje nabídka také zvýhodněný balíček pro členy věrnostního klubu Tesco. Operátor má od ČTÚ přiděleno 200 tisíc čísel, které by rád vyčerpal do konce roku.

legislativni_zmeny_21

Zpráva by neměla mít dopad na akcie TČR. Dosavadní nabídky virtuálních operátorů zahrnují jen předplacené karty a jsou tak zaměřeny spíše na klienty s podprůměrnou útratou za volání. Rozhodující bitva o marže se nadále odehrává mezi stávající trojicí klasických operátorů.

Včera jsme pro akcie TČR vydali doporučení Držet s cílovou cenou 309 Kč.

Autor článku

Autor je analytikem Komerční banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).