Hlavní navigace

Telefonica O2: Povede úhrada frekvencí ke snížení dividendy?

Josef Němý

Český telekomunikační úřad vyzve operátory k úhradě frekvencí. Telefonica by je sice mohla uhradit z vlastních zdrojů, ale to by mohlo vést ke snížení dividendy.

Doba čtení: 1 minuta

Hlavní události

Mobilní operátoři si rozdělili bloky frekvencí a ČTÚ je do dvou měsíců vyzve k zaplacení

Evropské burzy by dnes měly otevřít mírným růstem

Z makroekonomických ukazatelů dnes bude zajímavý index důvěry michiganské univerzity, čeká se jeho mírný růst

Analytici Société Générale v pátek zahájili pokrývání akcií mediální společnosti Criteo doporučením „koupit“ s ročním potenciálem růstu ceny o 33 %

Na pražské burze se bude letos obchodovat již jen 27. a 30. prosince

Obchodování na zámořských trzích

Americké akciové indexy v pátek opět vylepšily svá historická maxima. Hlavním důvodem byly údaje o růstu americké ekonomiky za třetí kvartál, který výrazně překonal očekávání. Nejvíce se dařilo bankám a technologickým titulům.

Noční obchodování na většině asijských trhů také bylo ve znamení růstu poté, co Mezinárodní měnový fond zvýšil své odhady ekonomického růstu v USA. Mezi ziskové tituly patřil např. čínský operátor China Mobile po oznámení dohody s Apple o prodeji telefonů iPhone.

dan_z_prijmu

Telefonica ČR

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) v pátek uvedl, že operátoři Telefónica, T-Mobile a Vodafone si rozdělili bloky frekvencí pro rychlé mobilní sítě LTE a ČTÚ je teď do dvou měsíců vyzve k zaplacení celkem 8,5 miliardy Kč, z čehož na TČR připadá 2,8 mld. Kč.

TČR zatím neoznámila, zda bude nové frekvence financovat úvěrem nebo z vlastních zdrojů. Firma sice může takovou částku uhradit ze svého cash flow, pokud by ale nevyužila cizí zdroje, tak by to mohlo vést ke snížení dividendy. Náklady na nové frekvence odpovídají přibližně 9 Kč na akcii TČR.

Našli jste v článku chybu?