Hlavní navigace

Telefónica ČR: výsledky za 3. kvartál v souladu s odhady trhu, výhled na letošní rok potvrzen

6. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Výsledky za 3. kvartál dopadly v souladu s odhady trhu.

Tržby meziročně klesly o 3,8 %, což bylo v souladu s konsensem trhu. Slovenské aktivity rostly o 25,6 %, což je sice stále vysoké tempo, ale na druhou stranu je pomalejší než dříve a současně i pod naším odhadem. Provozní náklady se v 3Q zvýšily o 2,3 % r/r. OIBDA meziročně klesla o 11,8 % z velké části kvůli poklesu tržeb, OIBDA marže ve čtvrtletí stagnovala na 39,8 %.

Provozní zisk se meziročně snížil o pětinu stejně jako čistý zisk, který tak těsně překonal náš odhad. Výhled pro letošní rok byl potvrzen. Pokles tržeb by v letošním roce měl být nižší než v loňském. Navíc se očekává omezená eroze OIBDA marže. Vera Sutedja, MBA, (Analytik) +43 5010011905

Akcie tlumily předchozí ztráty 

I tak se ale drží v pásmu růstu (tzn. hodnoty nad 50 b.). Dnes v USA začínají kongresové a prezidentské volby. Odhady zatím lehce favorizují Obamu a na druhou stranu očekávají, že kongresové volby v souhrnu vyhrají spíše republikáni. Ve výsledku by to mohlo znamenat menší akceschopnost znovuzvoleného prezidenta.

Výsledková sezona pokračuje například společnostmi Pepco Holdings (distributor elektřiny a zemního plynu; očekávaný upravený zisk na akcii 0,42 $, tzn. +21 % r/r) a mediální News Corp (oč. EPS 0,37 $, tzn. +17 % r/r a tržby +2 % r/r). Asijské akciové indexy mírně ztrácely (Nikkei 225 –0,36 %, Hang Seng –0,19 %).

skoleni9_11

V Japonsku se nejvíce dařilo síťovým odvětvím a naopak nejhůře technologickému sektoru. Evropské akciové indexy otevírají lehce v plusu. Stejným směrem začalo obchodování i na pražské burze. Martin Krajhanzl (Analytik) +420 224 995 434

Erste: rumunská BCR bude navyšovat capital

Rumunská Banca Comerciala Romana (BCR) uvedla před konáním své valné hromady 3. prosince, že mateřská Erste plánuje navýšení kapitálu BCR o 501 mil. rumunských lei (asi 110,7 mil. €) skrze emisi akcií (Bloomberg).

Autor článku

Autor pracuje jako analytik v České spořitelně

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).