Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Tahanice kolem rodičovské: vláda si „vyjídá“ hozenou zpátečku od Martin Luther - Trik na sirotčí důchod: otcem se stanoví vetchý...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 22. 3. 2019 15:55

  Martin Luther (neregistrovaný) 193.165.97.---

  Trik na sirotčí důchod: otcem se stanoví vetchý děda. Úřady to nezpochybňují
  22. března 2019 13:30
  Když se devatenáctileté Sabině narodila dcera, sestry v porodnici zarazil vyplněný dokument o otcovství. Otcem dítěte byl šestašedesátiletý nemohoucí invalidní důchodce. Po necelých třech letech zemřel a dítě od té doby pobírá už roky sirotčí důchod. Sabina využila fígl, jak svou dceru finančně zabezpečit klidně až do šestadvaceti let, zjistila MF DNES.
  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/sirotci-duchod-novorozenec-podvod-socialne-slabsi-trik.A190322_093029_domaci_jadv

  A co tomu říká paní Maláčová s partnerem Chmelařem?

 • 22. 3. 2019 21:42

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  On už ten titulek svědčí o naprosté neznalosti.
  Úřad je povinen, a žádnou jinou možnost nemá, nežli se řídit zákonem. A zákon tohle "zpochybňovat" úřadu neumožňuje. Věc je zcela jasná.
  Ostatně ono existuje dostatek judikátů, že "zájmy dítěte mají přednost (... před spravedlností a logikou)", většinou se týkající placení výživného na "kukačku". Takže se lze trochu zlobit na soudy, jak zákony závazně vykládají.
  Především za věc mohou politici. Neboť pouze oni, a nikdo jiný, schválili a vytvořili takové zákony, a pouze oni je nikdy neopravili - on ten "trik" je "nový" už desítky let.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).