Hlavní navigace

Názor k článku Tahanice kolem rodičovské: vláda si „vyjídá“ hozenou zpátečku od m - Jistě, vždycky a všeho bude nějaká skupina řvát,...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 25. 3. 2019 13:29

    m (neregistrovaný) ---.rwe-services.cz

    Jistě, vždycky a všeho bude nějaká skupina řvát, že se jí to nelíbí. To už je takový kolorit. Víte co je na tom ale zajímavé, že tento stále omílaný blábol vždycky řvou hlavně muži, většinou ze starší generace (kteří vyrostli právě v předškolních zařízeních, nikoli u matky!) - ať už politici, odborníci nebo obyčejní občané. Jenže ženy-matky chtějí přesný opak - viz např. https://www.novinky.cz/kariera/457291-cast-matek-se-chce-vratit-z-rodicovske-drive-a-na-polovicni-uvazek-ukazal-pruzkum.html, což více zmiňuji v reakci na příspěvek od Krtka níže.

    Nehledě na to, že takovéto koncepční opatření by se měla přijímat na základě odborných analýz odborných pracovišť (nemyslím ministerstva, ale vědecká pracoviště - univerzity, ČSÚ, Výzkumný ústav práce a sociálních věcí). Zde se těmito věcmi dlouhodobě zabývají a třeba na tento problém upozorňují už velmi dlouho. Jenže máte pravdu v tom, že dnešní politika se smrskla do naslouchání masy. Jedna skupina si vyřve to, druhá to a třetí, která tolik neřve, to se nechá až na příští rok. I když masa kolikrát řve pro něco v domnění, že jim to pomůže, v konečném a dlouhodobém důsledku může znamenat, že je to spíš poškodí.

    Jak už jsem psal několikrát, nejde o žádnou povinnost, ale o možnost volby pro matky/otce, zda chtějí s dítětem zůstat doma co nejdéle to jde i za cenu nižších rodinných příjmů, nebo jestli se chtějí co nejdříve vrátit do pracovního procesu. Tu možnost ale dnes nemají (stále se bavím o středně- a nízkopříjmových skupinách obyvatel, čili o většině populace).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).