Hlavní navigace

Názor k článku Tahanice kolem rodičovské: vláda si „vyjídá“ hozenou zpátečku od Richard Fuld - Navýšení na 300 tis. jen pro děti od...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 22. 3. 2019 12:29

  Richard Fuld (neregistrovaný) 193.165.231.---

  Navýšení na 300 tis. jen pro děti od roku 2020 by stálo 3 miliardy.
  Navýšení na 300 tis. pro všechny děti by stálo 11 miliard.

  Tak navyšte dříve narozeným dětem vždy jen o 20 tis. za rok, který jim ještě zbývá do vyčerpání rodičovské, proč to navyšovat všem o 80 tis.? To je nesmysl..

  Rodiče, kteří aktuálně vychovávají malé děti řvou, že je to vůči nim nespravedlivé. Ale nespravedlivé je to i vůči všem rodičům, kteří už dávno nepobírají žádnou rodičovskou. Takže klid. Každé takové opatření na někoho "dopadne" tak, nebude zvýhodněn. Chtěl bych vidět, jak by se titíž hlásili o svá práva, kdyby rodičovská byla snížena. To by řvali, že retroaktivně se to nesmí!

  Co se týče srovnávání s těmi důchodci. Je třeba si uvědomit, že zatímco na rodičovské se přidává 1666,-Kč měsíčně tak důchodcům se přidává "jen" 900. Takže bych byl opatrný s tím, že děti trpí kvůli důchodcům.

  Je třeba nezapomínat ani na to, že to navýšení rodičovské má také svou motivační složku, směřovanou hlavně k těm, kteří teprve své rodičovství zvažují, neboť brzy hrozí, že zde budeme mít 30% bezdětných matek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).