Hlavní navigace

Názor k článku Švédsko ruší milionářskou daň! Přidají se i další země? od Patrik Chrz - Ona je "značka" a značka. Ty, o kterých...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 8. 2007 7:10

  Patrik Chrz
  Ona je "značka" a značka. Ty, o kterých mluvím, fakt vyrábějí kvalifikovaní pracovníci (hlavně ve Švýcarsku a Německu), a neméně kvalifikovaní jsou třeba na jejich opravu a údržbu (v ČR je max. 5 hodinářů kterým bych opravu takovýchto hodinek svěřil).
  Ano, v Číně (a v podstatě kdekoliv jinde na světě) jsou schopni vyrobit i velmi kvalitní zboží. Jeho cena ale pak není několik dolarů (platy vysoce kvalifikovaných odborníků v Číně jsou dnes vyšší než u nás!)
  To že pro většinu Čína = šmejd je způsobeno tím, že je poptávka po zboží za cenu za jakou se nic jiného než šmejd vyrobit nedá (obdoba těch 90 haléřových rohlíků) - no a kde je poptávka, tam je i nabídka.
  Ale nebude to tak nadlouho. Po válce bylo na stejné úrovni Japonsko (Japonec až nakonec :-) ) a dnes patří mezi hi-tech. Pokud se nevzpamatujeme a nebudeme podporovat produkci zboží s vysokou přidanou hodnotou (je celkem jedno, jestli ta bude vytvořena kvalitou zpracování (tedy luxusní) nebo inovacemi), tak dopadneme špatně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).