Hlavní navigace

Názory k článku Studujete? Tak to si to v bance užijete!

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2004 9:28

  student (neregistrovaný)
  že by na tom banky byly škodné. Však ony si to od studentů zase vyberou zpátky na poplatcích, až skončí sladká studia.
 • 28. 4. 2004 9:07

  Jarmila (neregistrovaný)
  a to Junior Poštovní spořitelny: ano, mají sice pobočky na všech poštách, ale s kartou Junior může dítě vybírat POUZE z bankomatu. Když bylo moje dítě středoškolák na internátě v místě, kde nebyl bankomat ČSOB, byl výběr peněz z cizího bankomatu zpoplatněn částkou 25,- Kč. Při objemech, které si dítě tohoto věku vybírá (100 až 200,- Kč), se jednalo o poplatek ve výši 25 % vybírané částky. Jiná možnost pro studenta nebyla, pouze převod na normální Postžiro. Takže jsme milý účet za pár měsíců zrušili a vrátili se ke klasickému peněžnímu styku, tedy peníze pěkně z ručky do ručky.
  Když dítě nastoupilo na VŠ, založilo si účet u KB a posléze i České spořitelny. Jeden použivá jako osobní (tam já posílám kapesné a platby za případné nákupy pro domácnost), na druhý mu chodí peníze z brigád. S oběma jsme naprosto spokojeni. U KB si navíc bere úvěr (na studijní cestu do USA), naprosto bez problémů, cítí se jako skutečný a vážený klient.
  Studentský účet je výborný, učí dítě samostatnému a modernímu hospodaření s penězi. Je jen škoda, že středoškoláci jsou pro bankovní ústavy opomíjenou popelkou a samostatný účet pro ně má spíš víc nevýhod než výhod.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).