Hlavní navigace

Názory k článku Studium v zahraničí: Na kolik vás přijde? A kde si zřídit účet?

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 31. 3. 2014 7:55

  Jarmila (neregistrovaný) 193.179.3.---

  Erasmus není jediná možnost, jak vycestovat do zahraničí. Dcera vyjela na první pobyt s AFS mezikulturní programy. To není zaměřeno jen na vyskoškoláky, s nimi může jet i středoškolák, v době, kdy cestovala dcera, byla horní hranice pro vycestování 16,5 roku. Má to výhodu, že program je roční, čili dítě je kompletně v cizojazyčném prostředí, a navíc se platí v českých korunách. Dítě bydlí v tzv. hostitelské rodině, u které bydlí a stravuje se zdarma, náklady nese hostitelská rodina. Program počítá s reciprocitou, tedy Vaše dítě bydlí rok u cizí rodiny, Vy byste pak měli na rok přijmout jiného studenta z cizí země. Vzhledem k tomu, že o Českou republiku není až takový zájem, my jsme studenta nehostili. Pokud ale Vaše dítě nemůže do zahraničí vyjet a vy chcete, aby se dostalo do kontaktu s cizím jazykem, můžete cizího studenta hostit Vy. On tu bude normálně chodit do školy, za pochodu se naučí český jazyk, a protože sám v době příchodu neumí česky ani žbleptnout, naučí se Vaše děti i Vy sami cizí jazyk, většinou angličtinu. I to je možnost, jak se za rozumných podmínek naučit cizí jazyk přímo konverzací s cizincem. A vzhledem k tomu, že řešíte různé situace za pochodu, naučíte se nejen jazyk, ale i hodně nových slov, která byste normálně nepotřebovali.

 • 31. 3. 2014 12:25

  milan (neregistrovaný) 80.90.128.---

  Já vám teda nevím, ale já si v KB trochu dupnul, a rázem jsem mě 1 bankovní účet v Kč a další v Eur, k tomu 2 platební karty bez poplatku, 1 výběr měsíčně kdekoliv v zahraničí zdarma(k eurové kartě), a nebyl problém..Musejí mi nabídnout něco víc než konkurence, vedení,zřízení, za používání kartou už snad dneska nejde zpoplatňovat, to už beru jako standard..rovněž výběry z vlastního bankomatu mám zdarma..holt člověk si musí umět říct! a né jen slepě podepsat co mu banka podstrčí!

 • 31. 3. 2014 13:21

  Petr (neregistrovaný) 65.197.242.---

  Otázka zní, jestli proč se budu v nějaké bance o něco doprošovat, když mám na výběr z jiných bank...

 • 31. 3. 2014 16:04

  milan (neregistrovaný) 80.90.128.---

  Já jsem se jen slušně zeptal, že učet si u nich otevřu, ale za takových a takových podmínek, a jestli nesouhlasí tak jak říkate sám..naznačil jsem že je tady dalších X bank, které mě rádi jako svého klienta uvidí!

 • 31. 3. 2014 15:12

  petr.p (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  V některých zahraničních zemích nemáte šanci otevřít účet v bance bez trvalého pobytu, který je napsaný v občance nebo v obdobném dokumentu. Např. já v Británii oběhl snad všechny banky a nikde mi účet nechtěli bez pobytu v UK založit a v některých bankách by dokonce chtěli i pracovní smlouvu a kontakt na zaměstnavatele pro ověření.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).