Hlavní navigace

Názor k článku Studie: Jak se liší důchod zaměstnance a OSVČ při stejném příjmu? od holubí kralovna - Taky jsem si jako důchodkyně chtěla přivydělat k...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 8. 2017 23:18

  holubí kralovna (neregistrovaný) 62.240.164.---

  Taky jsem si jako důchodkyně chtěla přivydělat k mizernému důchodu /1.470 Kč/ ale těch starostí zda něco prodám.Byla jsem na 5-ti místech v podnájmu.Z toho důchodu jsem si nakoupila potřebné věci k prodeji květin ale málokdy jsem měla peníze na zaplacení faktury, přidávala jsem si těch pár korun kapesného a ještě jsem uklízela chodbu a schody za pár korun.
  Pro zboží jsem si jezdila autobusem, dost klikatou cestou. Zlobí mne když lidi vykřikují že jsme si nakradli.Měli by tenkrát v mé kůži.Jako OSVČ jsem si musela zajistit zboží dost často i několik desítek km, všechno sama zpracovat, vodu nosit z domova a v zimě mrznout v buňce. Květiny jsem ráno odnesla z domu a večer opět zpátky.
  Takže nám nikdo nedal práci pod nos ale museli jsme si všechno zajistit sami.Ve fabrikách si člověk stoupnul ke stroji kde měl již práci připravenou a šel domů bez starosti.Tak ať se starají každý o sebe. Každý živnostník nemusí být zloděj.Z bývalého pracoviště máme po letech mizerný důchod a co nyní připravil OSVČ, zlikvidoval malé řemeslníky /ševce a další/
  Ještě chci připomenout že jsem musela do práce od rána do večera do práce s příspěvkem 600 kč na kočárek až u druhého dítěte jsem dostala pár korun mateřského.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).