Hlavní navigace

Názor k článku Studie: Jak se liší důchod zaměstnance a OSVČ při stejném příjmu? od tom - 3 malé důvody "Proč mají OSVČ odpor k...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 5. 8. 2017 1:30

  tom (neregistrovaný) 93.91.49.---

  3 malé důvody "Proč mají OSVČ odpor k EET?"

  - Protože je to pro průměrného obchodníka náklad 500-2000 Kč měsíčně navíc (poplatky za služby s tím spojené). .....Kdo ze zaměstnanců by chtěl mít strženo z výdělku 1000 Kč měsíčně za náklady na jeho kontrolu zaměstnavatelem???

  - Více času stráveného účetnictvím a papírováním, namísto věnování se skutečné práci. ......Který zaměstnanec by chtěl ZADARMO trávit dobrovolně v práci o 8 hodin měsíčně více kvůli KONTROLNÍMU VYKAZOVÁNÍ svého pracovního výkonu???

  - Dotování totalitního systému ze soukromníkovi kapsy.... Který zaměstnanec by dobrovolně ze svého platu každý měsíc vrátil zaměstnavateli část svého výdělku, aby ho zaměstnavatel mohl sledovat a kontrolovat v práci ( např. nákupem kamer na pracoviště, vybavením gps čipu a pod...) ???

  Každý krok k totalitní nadvládě a šikaně ze strany státu živnostníky uráží a ponižuje. A tím se vzájemná důvěra rozhodně nepodpoří. Kde není důvěra, tam není rovnost a upřímnost. Kde není rovnost a upřímnost, tam končí ochota spolupracovat. A zde nastává NESOULAD.

  OSVČ jsou lidé, kteří MUSÍ UMĚT HOSPODAŘIT, jinak by se neuživili!!!
  Žádný zodpovědný a prosperující živnostník nebude zbytečně vyhazovat své těžce vydělané prostředky do ztrátových obchodů. To je "přírodní zákon" dobrého hospodáře-živnostníka, který by jinak v konkurenčním boji nepřežil.
  A "Státní kasa" je v současnosti bohužel takovou bezednou a prodělečnou studnou ztracených investic, která nepřerozděluje své příspěvky hospodárně a spravedlivě. To každého rozumného občana musí zákonitě "ROZESMUTNĚT".

  A tak se stane, že ti, kteří "nemusí" NEPLATÍ...... a ti, kteří "musí" NADÁVAJÍ těm, kteří "nemusí". To je však jejich volba. Každý si může zkusit být OSVČ.

  Až STÁT a jeho přeplacení vládní úředníci prokáží dovednost hospodařit, pak si možná vybudují důvěru živnostníků, kteří rádi do sociálního systému přispějí ROZUMNOU daň.

  Konečná cena zboží nebo služby, kterou spotřebitel zaplatí je souhrnem všech nákladů s danou věcí spojených. Včetně DPH !!! V rámci konkurenčního prostředí musí být konečné ceny srovnatelné, takže rozdíly v odvodech daně DPH do státní kasy nemohou být zas tak velké.
  "KONEČNÝ SPOTŘEBITEL" NENÍ JEN ZAMĚSTNANEC, ALE TAKÉ OSVČ :)

  Takže v konečném důsledku DPH platíme MY VŠICHNI !!!

  A to by také "dobrému hospodáři - státu" mělo k jeho fungování stačit. (ani by nepotřeboval tolik nepotřebných úředníků, kteří by mohli pak začít pracovat a vytvářet hodnoty).

  Už tak 21% ze služeb a většiny zboží platíme všichni !!!!! Proč bychom tedy měli platit ještě znovu odvody z toho, co zbude pro naše vlastní živobytí ???

  Ostatní nesmyslné poplatky jen vyvolávají nepokoje mezi lidmi.

  Stát je jen "dojnou krávou" zlodějských vychcánků, sociálních příživníků a hrabivých kamarádíčků zákonodárců.
  Pak není divu, že nezbývá fin. prostředků pro zajištění důstojného stáří "vysloužilých pracujících", jimiž jsou myšleni všichni "celý život tvrdě pracující" zaměstnanci i OSVČ....

  Celý sociální systém je postaven na "sociální podpoře" nikoliv na "sociální potřebě".
  Tak se stává to, že kdo pracovat nechce, pobírá dávky větší, než potřebuje.... A ti, kteří pracovat nemohou (staří a nemocní) dostávají méně, než potřebují. Jde jen o to "hospodaření".

  OSVČ je také PODNIKATEL nebo FIRMA
  Všichni závistiví "ZAMĚSTNANCI" by si měli uvědomit, že jejich zaměstnanecký poměr je jen díky existenci firmy, ve které pracují, tedy podnikatele, případně OSVČ. Takže plují v podstatě na jedné lodi a jeden bez druhého by mohli fungovat jen velmi těžko nebo vůbec. Ten, kdo se stará o jejich práci je stejně hodnotný jako ten, který ji vykonává. Drobný OSVČ si musí práci shánět i provádět sám, tudíž v jistém smyslu vykonává práci za oba a pokud si dělá i sám účetnictví, tak dělá sám práci za 3 lidi.
  Závist je tedy založena jen na neznalosti poměrů jednoduché matematiky: kdo víc pracuje, víc vydělá.
  Tím i více podpoří trh i národní produktivitu a nakonec na tom bude v důchodu hůře než bezstarostný zaměstnanec, který mnohdy jen kvůli závisti jde marodit a ještě to dostane zaplacené.

  ZAMĚSTNANCI, sáhněte si na svědomí!!!
  Jak produktivní je Vaše PLACENÁ 8-hodinová pracovní směna?
  Kolik času proklábosíte na pracovišti s kolegy?
  Kolik času v práci prokouříte?
  Kolik času strávíte surfováním na internetu a jinými mimopracovními aktivitami?
  Kolik času v práci strávíte vyřizováním soukromých záležitostí (telefonáty, emaily, radami s kolegy,...)?
  Kolik času strávíte v zaměstnání telefonáty a sms s rodinou a kamarády?
  Kolik materiálu nebo nářadí svého zaměstnavatele plýtváte a používáte soukromě?
  Kolik kilometrů najezdíte s firemními vozy soukromě bez vědomí zaměstnavatele?
  Kolik materiálu a zboží jste si ze svého pracoviště odnesli bez vědomí zaměstnavatele domů?
  Kolik odpracovaných hodin navíc a služebních cest vykážete nepravdivě???
  Kolik dní v roce "marodíte", jen abyste si ušetřili dovolenou???
  ...a další a další řádky otázek...
  ...Pokud jste se byť jen v jediné otázce našli, označili byste se za ZLODĚJE A PODVODNÍKY???

  OSVČ placená výkonem nemá zaplacenou ani jedinou hodinu, kdy na pracovišti není nebo kdy nepracuje, ani když potřebuje volno nebo marodí. Někdy nedostane zaplaceno, ikdyž si to odpracuje (i mezi zákazníky jsou "neplatiči).

  TAK PROSÍMMMM LIDÉ !!!
  Buďte k sobě slušní a snažte se té druhé straně porozumět, než jí začnete nadávat a pomlouvat.
  Teprve pak se dá něco konstruktivně a efektivně vyřešit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).