Hlavní navigace

Názor k článku Stříbro podraží. Vyletí jeho ceny komínem? od Ivan - Stříbra je v horninách více, ale také se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 9. 2016 9:57

  Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org

  Stříbra je v horninách více, ale také se z části nevratně spotřebovává.

  Je nejlepším vodičem elektrického proudu i tepla - proto má na rozdíl od zlata nezastupitelnou roli v průmyslu.

  Má antibakteriální účinky, přidává se tedy do deodorantů a stříbrná vlákna se dávají do lepších ponožek a spodního prádla. Z něj se již dost obtížně zrecykluje.

  Rusové a Číňani střílej sloučeniny stříbra do mraků, pokud chtějí mít čistou oblohu na armádní přehlídku. Ostatní ho tam střílej, když chtějí, aby zapršelo na úrodu.
  Stříbro se používá i v chytrých bombách a řízených střelách. Když vám někde nad Aleppem či Tripolisem exploduje Tomahawk, hned je docela slušný kus stříbra navždy ztracen, rozptýlen.

  Pokud vím, tak disponibilní zásoby stříbra jsou MENŠÍ, než disponibilní zásoby zlata. Tím myslím cihly někde na skladě, připravené k dodání. A to proto, že zlato vytěžené za celou historii lidstva stále někde leží v sejfu. Stříbro se vytěží a z velké části odešle do průmyslu, kde se zužitkuje.

  A co se týče té oxidace, tak:
  1) Čisté investiční stříbro neoxiduje tak dramaticky, jako jeho nečisté formy, slitiny (sterlingové stříbro, stříbrné příbory, staré oběhové mince, ...)
  2) Investiční stříbro pořídíte v poměrně dost vzduchotěsném obalu - uncové mince v plastové tubě, kilové mince či slitky zatavené v umělohmotné folii
  3) Tzn. pokud to neotevřete a nematláte po tom rukama s chemicky agresivním potem, žádná degradace se neděje
  4) A i pokud by se děla, tak pokud použijete správný čistící prostředek (jaký prodávají prodejci investičních kovů), dostanete ho rychle a bezztrátově do původního stavu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).